Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl kampanijos prieš K.Junckerį D.Cameronas su žemėmis maišomas Didžiojoje Britanijoje

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiosios Britanijos premjero Davido Camerono politiniai oponentai tėvynėje pareiškė, kad vyriausybės vadovas buvo „pažemintas“ dėl savo nesėkmingų pastangų užblokuoti buvusio Liuksemburgo premjero Jeano-Claude'o Junckerio paskyrimą Europos Komisijos pirmininku.

Pagrindinės opozicinės Leiboristų partijos lyderis Edas Milibandas sakė, kad D.Cameronui nepavyko rasti šalininkų Europos Sąjungoje (ES), kai jis siekė sukliudyti į Bendrijos aukščiausiosios vykdomosios valdžios institucijos vadovo postą ateiti žmogui, kurį Britanijos premjeras laiko prisiekusiu Europos federalistu ir potencialiu kliuviniu reformoms.

„Bijau, kad po savaites trukusio Davido Camerono siautėjimo ir skeryčiojimosi tai (J.-C.Junckerio paskyrimas) reiškia visišką pažeminimą“, – E.Milibandas sakė televizijai „Sky News“.

„Jis turėjo kurti aljansus, tačiau jis tuos aljansus degino – štai kodėl jam nepasisekė, ir galiausiai dėl to pralaimės nacionaliniai Didžiosios Britanijos interesai“, – pridūrė jis.

Pasak E.Milibando, D.Camerono, kurio poziciją per ES lyderių balsavimą dėl J.-C.Junckerio kandidatūros palaikė tik Vengrija, pralaimėjimą nulėmė nesugebėjimas pritraukti daugiau sąjungininkų.

D.Camerono, kurio poziciją per ES lyderių balsavimą dėl J.-C.Junckerio kandidatūros palaikė tik Vengrija, pralaimėjimą nulėmė nesugebėjimas pritraukti daugiau sąjungininkų.

„Šio pralaimėjimo šaknys yra ilgametės. Davidas Cameronas neužmezgė aljansų Europoje, – aiškino leiboristų lyderis. – Priežastis – jog ES lyderiai mano, kad jis tėra stumdomas euroskeptikų maištininkų savo partijoje.“

„Tai yra Davido Camerono daugelį metų trukusių nesėkmių padarinys, – pridūrė E.Milibandas. – Tai pabrėžia, kad reikalinga europinė strategija, kuri kurtų platesnius aljansus, kuri kurtų aljansus dėl nacionalinių interesų.“

Tuo tarpu pasiduoti neketinantis D.Cameronas sakė Briuselyje, kad tęs savo opozicinę kampaniją, ir apgailestavo, jog jo kolegos, Bendrijos lyderiai, palaikė „karjeristą eurokratą“ tokiu laiku, kai itin reikalingas ES pertvarkymas.

Premjeras sakė neišsižadantis savo įsipareigojimo iš naujo derėtis dėl Britanijos narystės Bendrijoje ir iki 2017-ųjų surengti referendumą dėl naujų narystės sąlygų – su sąlyga, kad jis laimės visuotinius rinkimus, kurie vyks 2015 metų gegužę.

Tačiau euroskeptiškos Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) vadovas Nigelas Farage'as dar prieš J.-C.Junckerio kandidatūros patvirtinimą ironiškai komentavo premjero pastangas.

„Viena yra sakyti, kad ketini stoti ir kautis, žengti į mūšį – bet jeigu pralaimi, tai neatneša nieko gera“, – sakė N.Farage'as, kurio partija gegužę surinko daugiausiai balsų per Europos Parlamento rinkimus Britanijoje.

N.Farage'as pareiškė manantis, kad D.Camerono pozicijos dabar susilpnėjo, jam stengiantis išsireikalauti nuolaidų iš kitų ES lyderių.

„Manau, aišku, kad visos kortos, kurias ponas Cameronas galėjo tikėtis panaudoti, jau yra panaudotos ir prarastos bergždžioje kovoje, kuri iš pat pradžių buvo pasmerkta pralaimėjimui“, – sakė jis „Sky News“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min