Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 24d. 14:50 , atnaujinta: 2014 kovo 24d. 15:07

Dėl korupcijos ieškomo buvusio Ukrainos energetikos ministro E.Stavyckio namai buvo prikimšti aukso ir dolerių

Eduardas Stavyckis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Eduardas Stavyckis

Paskelbta buvusio Ukrainos energetikos ministro Eduardo Stavyckio paieška, jis įtariamas valstybės turto grobstymu itin stambiu mastu.

Kaip rašo unian.net, tyrimas buvo pradėtas dėl skandalingai pagarsėjusio verslininko Sergejaus Kurčenkos, kuriam priklauso kompanija „Vetek“.

Apie tai pirmadienį paskelbė Ukrainos generalinis prokuroras Olegas Machnickis.

Jo teigimu, į nelegalią veiklą taip pat buvo įtraukti visi sričių gubernatoriai bei Ukrainos Pajamų ministerijos viršūnė.

Anot jo, E.Stavyckis yra susijęs su S.Kurčenkos sukurtomis suskystintų dujų pardavimo schemomis.

„Tačiau minimas ne vien buvęs ministras, šioje schemoje dalyvavo ir Energetikos ministerijos darbuotojai“, – sakė generalinis prokuroras.

Jo teigimu, į nelegalią veiklą taip pat buvo įtraukti visi sričių gubernatoriai bei Ukrainos Pajamų ministerijos viršūnė.

O.Machnickio teigimu, valstybei padaryta žala siekia 1 mlrd. grivinų, tačiau galutinė suma dar yra tikslinama, nes tyrimas nebaigtas.

Per kratą paėmė auksą, brangenybes ir milijonus dolerių

Mes dirbame su FTB ir Didžiosios Britanijos specialiosiomis tarnybomis. Buvo rastos ir užblokuotos buvusio ministro sąskaitos užsienyje, – sakė teisėsaugininkai.

Prieš kelias dienas buvo paskelbta, kad teisėsaugininkai atliko kratą E.Stavyckiui priklausančiose patalpose.

Jų metu buvo rasti 42 kilogramai aukso ir brangenybių, 4,8 mln. dolerių. Šis turtas jau buvo supakuotas ir paruoštas išgabenimui iš Ukrainos. Teisėsaugininkai įtaria, kad buvęs ministras dalį turto spėjo išgabenti į užsienį.

Po kratos išplatintas nuotraukas galite pažiūrėti čia.

Unian.net rašo, kad iš viso konfiskuota turto už 10 mln. dolerių.

Keturiuose buvusio ministro butuose be aukso, brangenybių ir grynųjų pinigu buvo rasta daugybė itin brangių laikrodžių, kai kurių jų kaina siekia 600 tūkst. dolerių.

Tiek kainuoja pas buvusį ministrą rastas  „Girard Perregaux“ modelio „Opera One Three Bridges“ laikrodis. Kitas laikrodis, rastas pas E.Stavyckį – „Bovet“ modelis „Butterfly“, jais kompanija jau nebeprekiauja. Tokio laikrodžio kaina siekia 266 tūkst. eurų.

Tyrimo duomenimis, E.Stavyckis turėjo sąskaitų užsienyje. „Mes dirbame su FTB ir Didžiosios Britanijos specialiosiomis tarnybomis. Buvo rastos ir užblokuotos buvusio ministro sąskaitos užsienyje“, – sakė teisėsaugos atstovai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min