Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 18d. 20:50

Dėl krizės estai šturmuoja psichiatrijos ligonines

Kai kam ekonominis nuosmukis tampa nepakeliama našta.
„Scanpix“ nuotr. / Kai kam ekonominis nuosmukis tampa nepakeliama našta.

Per pastaruosius kelis mėnesius Estijoje žymiai padaugėjo žmonių, besikreipiančių į psichiatrus, o Talino psichoneurologijos klinikoje laisvos vietos tapo deficitu.

Talino psichoneurologijos klinikos vadovai teigia, jog didėjantis pacientų skaičius kelia rimtą nerimą – jų daugėja kas savaitę, ir gydymui gali nebeužtekti skiriamų pinigų. Apie tai rašo naujienų portalas dv.ee.

Vietų nebeužtenka ir rimtiems ligoniams

Daugiausia kreipiasi jauni žmonės ir 30-50 metų sulaukę pacientai. Dažniausia skundžiamasi dėl miego sutrikimų, depresijos, baimės priepuolių. Medikai taipogi pastebi padidėjusį bandymų nusižudyti skaičių.

Medikai teigia, jog neaišku, kur reikės ateityje guldyti rimtai sergančius ligonius Medikai teigia, jog neaišku, kur reikės ateityje guldyti rimtai sergančius ligonius – pavyzdžiui, Talino psichoneurololgijos klinikoje, kuri aptarnauja visą šiaurės Estiją, visos 230 vietos užimtos. Su vargu randama vietų netgi pacientams su paaštrėjusia šizofrenija bei agresyviems pacientams, kuriuos į kliniką pristato policija. 

Nuo alkoholizmo gydosi rečiau

Tuo tarpu ligoninėje, kurioje gydomi alkoholikai, pacientų sumažėjo net trečdaliu. Medikai aiškina tokią situaciją tuo, kad galbūt žmonėms galbūt lieka mažiau pinigų alkoholiui.

„Žmonės nebegali sau leisti pirkti degtinės. Negi negirdėjote, kad alkoholio gamintojai raunasi plaukus? O jau gydytis nuo alkoholizmo žmonės tuo labiau negali sau leisti“, – žurnalistams kalbėjo ligoninės atstovas.

Kaltos ekonominės problemos

Medikai net neabejoja, kad toks psichinių ligų protrūkis tiesiogiai susijęs su šalį užklupusiomis ekonominėmis problemomis. Psichiatras ir psichologas Vladimiras Kukas sakė, jog tokios tendencijos yra visiškai suprantamos. Dabartinę situaciją jis lygina su šaltu dušu po euforijos. Daugybei žmonių įtampa visuomenėje tampa nebepakeliama ir jie suserga. Yra ir kita dalis žmonių, kurie gydytis nori, nes pavargsta nuo streso darbe.

Psichologas teigia, kad užgriuvus tokioms bėdoms daugybė žmonių iš pradžių įtampą bando nuimti be saiko pirkdami, alkoholiu ir azartiniais žaidimais. Pasibaigus pinigams, žmonės metasi į žaidimus internete, o brangesnį alkoholį keičia pigesniu.

Psichologas teigia, jog dabartinėje situacijoje svarbiausia yra tapti nei pesimistu, nei optimistu, o viską  vertinti realiai ir bandyti surasti išeitis, kaip išbristi iš esamos situacijos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min