Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 1d. 22:34

Dėl meninio filmo, kuriame nuogas vyras glamonėja Kristaus skulptūrą, Lenkijoje kilo skandalas

Jaceko Markievicziaus filmas sukėlė tikinčiųjų pasipiktinimą.
culture.pl nuotr. / Jaceko Markievicziaus filmas sukėlė tikinčiųjų pasipiktinimą.

Kunigai prokurorams apskundė Lenkijos Kultūros ministeriją. Skandalas kilo dėl Varšuvos šiuolaikinio meno centro surengtoje parodoje pademonstruoto filmo, kuriame nuogas vyras liečia savo genitalijas žiūrėdamas į Kristaus atvaizdą, laižo jo skulptūrą. Parodą finansavo Lenkijos kultūros ministerija, rašo dailymail.co.uk. Tai sukėlė didžiulį kunigų ir politikų pasipiktinimą.


Kunigas Tadeuszas Rydzykas, Kultūros ministeriją, galeriją ir filmo kūrėją apskundęs prokurorams, teigia, kad filmu buvo įžeisti tikinčiųjų jausmai, o jį remdama Kultūros ministerija iššvaistė mokesčių mokėtojų pinigus.

Režisieriaus Jaceko Markiewicziaus darbas parodai buvo vienas iš nedaugelio kūrinių, kuriuos leista demonstruoti tarptautinėje Lenkijos ir Didžiosios Britanijos parodoje Varšuvos šiuolaikinio meno centre.

Filme režisierius norėjo kritiškai pažvelgti į priemones Dievui garbinti.

„Kai įžengiau į bažnyčią Varšuvoje ir pamačiau žmones meldžiantis prie Dievo skulptūros, buvau šokiruotas. Žmonės glamonėjo Kristaus figūrą, užgauliai lietė jo nuogą kūną. Tai man pasirodė labai neįprasta ir nepriimtina, todėl sukūriau filmą norėdamas parodyti, kad tokiu būdu garbinti Dievą netinka“, – aiškino menininkas.

Tačiau dalies Lenkijos politikų toks pasiaiškinimas neįtikino. Jie parėmė kunigų poziciją ir pareiškė, kad filmas niekina tikėjimą.

Lenkijos šeimų lygos atstovas Miroslawas Orzechowskis teigė, kad filmas įžeidė jo religinius jausmus. „Jis įžeidžia Kristaus šventumą ir žemina nukryžiuotojo įvaizdį. Tai bjauru ir apgailėtina“, – sakė jis.

Parlamentaras Andrzejus Jaworskis iš partijos „Įstatymas ir teisingumas“ pareiškė pasibaisėjęs filmu. „Tai, kad tokie filmai rodomi XXI a. Lenkijoje negali būti toleruojama. Aš esu įžeistas kaip katalikas, o menininko seksualinis gyvenimas yra akivaizdžiai sutrikęs“, – pareiškė jis.

Tuo tarpu galerijos vadovas Piotras Rypsonas pareiškė, kad jis nėra įgaliotas komentuoti menininkų darbų. „Galiu tik pasakyti, kad šio menininko darbai pastaruosius du dešimtmečius nuolat sulaukia daugybės recenzijų, kritikos ir sukelia diskusijų“, – aiškino jis.

Primename, kad ir Lietuvoje buvo kilęs skandalas dėl galimo Kristaus išniekinimo mene. Tikintieji protestavo prieš teatro festivalyje „Sirenos“ pernai rodytą italų teatro režisieriaus Romeo Castellucci spektaklį „Apie Dievo Sūnaus veido koncepciją“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 15min