Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Protestuodami prieš cenzūrą rašant apie Krymo okupaciją „Ruskaja planeta“ paliko penki žurnalistai

„Ruskaja planeta“
Portalas / „Ruskaja planeta“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Ruskaja planeta“ dėl nepriimtinų portalo politinių pažiūrių paliko penki žurnalistai. Pareiškimus dėl noro išeiti iš darbo pateikė Pavelas Nikulinas, Marija Klimova, Jegoras Skovorodas, Julija Lizer ir redaktorius Dmitrijus Tkačiovas. Žurnalistai savo atsistatydinimo priežastimi įvardijo jiems nepriimtiną redakcijos propaguojamą politiką. P.Nikulinas tikino, kad paliko darbovietę „dėl cenzūros“.

Žurnalistas P.Nikulinas tikino, kad vyriausias portalo redaktorius Pavelas Prianikovas atsisakė publikuoti kelias jo medžiagas iš komandiruotės Kryme.

Žurnalistas teigė, kad portale nepasirodė jo reportažas iš Ukrainos bazės „Belbek“, kuriame buvo pasakojama apie tai, kaip beginkliai Ukrainos kariai stojo prieš Rusijos kariškius. Vieną P.Nikulino reportažą iš Ukrainos redakcija vis dėlto paleido, tačiau atsisakė pripažinti, kad jame minimas žurnalistas yra būtent jų darbuotojas.

„Ruskaja planeta“ išleido straipsnį apie tai, kad P.Nikulinas buvo užpultas. Vaizdo įraše matyti, kaip vienas žmogus žurnalistą stumdo, o kitas spardo jį kojomis. Portalas neįvardijo P.Nikulino kaip savo darbuotojo.

VIDEO: P.Nikulino užpuolimas

Krymas parodė tikrąją situaciją. Aš asmeniškai nematau galimybių toliau dirbti čia, esant tokioms politinėms sąlygoms, - teigė J.Skolovas.

J.Skolovas apie išėjimo iš darbo priežastis prabilo socialinio tinklalapio „Facebook“ paskyroje: „Krymas parodė tikrąją situaciją. Aš asmeniškai nematau galimybių toliau dirbti čia, esant tokioms politinėms sąlygoms. Manau, kad bandymas išsaugoti "Ruskaja planeta" bet kuriuo atveju prives prie savigarbos praradimo. Man taip nepatinka.“

Anot M.Klimovos, visi penki žurnalistai šiuo metu atostogauja, o po to atostogų į darbą jau negrįš.

Vyriausiasis redaktorius lenta.ru teigė, kad P.Nikulinas tinkamai neatliko redakcijos pavestų darbų. Taip pat, jis neparengė interviu su Aleksejumi Čalyjumi, kuris yra apsišaukėlis Sevastopolio meras.

2013 metų rugsėjį „Ruskaja Planeta“ atsisakė publikuoti ir M.Klimovos straipsnį apie rusų, gruzinų ir abchazų cerkvių konfliktą. Anot redaktoriaus, žurnalistės straipsnis tiesiog buvo nevykęs.

„Ruskaja planeta“ veiklą pradėjo 2013-ųjų pavasarį, jį remia statybių bendrovė „Morton“. Kaip teigia „Vedomosti“, bendrovei projektas atsiėjo 5 mln. JAV dolerių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min