Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl rekordinių pūgų Niujorko moksleiviai gali nelankyti pamokų, o tarnautojai – neiti į darbą, žuvo du žmonės

Pūga Niujorke pridarė nuostolių 2014 m. vasario 04 d.
„Scanpix“ nuotr. / Pūga Niujorke pridarė nuostolių 2014 m. vasario 04 d.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Niujorką užgriuvęs snygis iš esmės pakeitė didmiesčio gyvenimą. Atšauktos pamokos mokyklose, nutraukė darbą ir valstybinės, ir kai kurios verslo organizacijos.

Pirmadienio popietę savo darbo vietas likimo valiai paliko JAV valstybės departamento tarnautojai. Jo vadovybė pranešė, kad biuras atnaujins darbą „pagerėjus oro sąlygoms, galbūt antradienį“.

Su problemomis susiduria ir vairuotojai. Komunalinės tarnybos vos spėja valyti magistralinius kelius. O apie mažesnius jau nėra ką kalbėti. Dėl šios priežasties kai kurie Niujorko rajonai primena užpustytus Sibiro kaimus, o ne civilizacijos lopšį.

Labai padaugėjo techninių avarijų. Valdžia prašo žmones vengti pavojų, be reikalo neišeiti iš namų ir naudotis tik viešuoju transportu.

Kai kurie Niujorko rajonai primena užpustytus Sibiro kaimus, o ne civilizacijos lopšį. Labai padaugėjo techninių avarijų. Valdžia prašo žmones vengti pavojų, be reikalo neišeiti iš namų ir naudotis tik viešuoju transportu.

Įtempta situacija išlieka ir didmiesčio oro uostuose. Atšaukta daugiau nei 1200 reisų. Blogas oras sutrukdė grįžti namo dešimtims tūkstančių žmonių, savaitgalį leidusių Niujorke, Ypač tiems, kurie iš kitų valstijų atskrido pasižiūrėti amerikietiško futbolo varžybų finalo.

Meteorologai įspėjo, kad sniego audros metu per dieną Niujorke gali iškristi apie 20 cm sniego. Iki pat savaitės pabaigos rytinė pakrantė – nuo Vašingtono iki Bostono – bus šaltojo ciklono gniaužtuose. O trečiadienį prisidės dar ir lijundra arba ledo lietus.

Papildyta 9.33 val. žuvo du žmonės.

Smarki pūga pirmadienį pareikalavo mažiausiai dviejų žmonių gyvybių.

Kaip praneša Nacionalinė orų tarnyba, Filadelfijoje ir Niujorke prisnigo beveik 20 centimetrų.

Kentukyje 24 metų vyras žuvo sekmadienį, kai jo automobilis pradėjo slysti ir rėžėsi į sniego valymo mašiną.

Iki vėlyvos popietės tinklalapis „FlightAware“ pranešė apie daugiau negu 4 300 atidėtų ir 1 900 atšauktų skrydžių visoje šalyje, įskaitant Filadelfiją, Niuarką, Naująjį Džersį ir Niujorką. Lėktuvai, turėję leistis Niuarko, LaGuardios ir Johno F.Kennedy oro uostuose, vėlavo 2–3 valandas dėl apsnigtų ir apledėjusių takų.

Su šia audra siejama bent dviejų žmonių žūtis. Kentukyje 24 metų vyras žuvo sekmadienį, kai jo automobilis pradėjo slysti ir rėžėsi į sniego valymo mašiną. Pirmadienį Niujorke 73 metų vyras buvo mirtinai sužalotas sniegą valiusio traktorinio ekskavatoriaus.

Tuo tarpu viena dešimtmetė buvo sunkiai sužalota, kai leisdamasi nuo šlaito rogutėmis pasimovė ant metalinio strypo į šiaurę nuo Baltimorės.

Vyriausybinės įstaigos, teismai ir mokyklos buvo uždaryti dalyje Konektikuto, Delavero, Merilando, Naujoje Džersio, Ohajo, Pensilvanijos ir Vakarų Virdžinijos. Šiame regione daug namų taip pat liko be elektros.

Dar viena audra tikriausiai smogs tam pačiam regionui nuo antradienio vakaro, nešdama lietų, lijundrą ir sniegą, sakė Naujojo Džersio orų tarnybos meteorologas Gary Szatkowski.

Švilpikas: žiema bus ilga?

Per spalvingą, bet abejotino tikslumo metinį ritualą švilpikas Panksutonio Philas sekmadienį išlindo iš savo olos ir pamatė savo šešėlį, taip numatydamas dar šešias žiemos savaites.

Šis Panksutonyje Pensilvanijoje gyvenantis graužikas yra garsiausias keturkojis Grabnyčių, kurios minimos vasario 2-ąją ir kurios JAV vadinamos Švilpiko diena, sinoptikas. Toks paprotys yra atėjęs iš vokiečių folkloro ir sulaukia didelio JAV žiniasklaidos dėmesio.

Kaip teigia legenda, jei Philas nepamato savo šešėlio, pavasaris ateis greitai. Tačiau šalis, išgyvenanti itin sunkią dieną, sulaukė blogos naujienos: „Tai ne kamuolys šalia manęs/ Matot, tai mano šešėlis/Tad dar šešios savaitės žiemos!“.

Pernai Panksutonio Philas išpranašavo ankstyvą pavasarį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min