Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 19, 11:34

Dėl Ruandos genocido ilgai ieškotas bėglys dar 2002 metais mirė

Pheneasas Munyarugarama, vienas iš penkių paskutiniųjų bėglių, ieškomų dėl savo vaidmens 1994-aisiais Ruandoje vykdytame genocide, mirė 2002 metais Kongo Demokratinėje Respublikoje (KDR), trečiadienį pranešė Jungtinių Tautų prokurorai.
Pheneasas Munyarugarama
Pheneasas Munyarugarama / „Twitter“ nuotr.

Ph.Munyarugarama, vietos kariuomenės vadas, „mirė dėl natūralių priežasčių“ ir buvo palaidotas KDR rytuose esančioje Kankvaloje, Hagoje paskelbė Tarptautinis baudžiamųjų tribunolų mechanizmas (MICT).

Keliomis dienomis anksčiau MICT paskelbė, kad mirė Protaisas Mpiranya – pagrindinis ieškomas įtariamasis dėl 100 dienų trukusių žudynių, pareikalavusių maždaug 800 tūkst. tutsių ir nuosaikiųjų hutų gyvybių.

„Tikimės, kad Munyarugaramos nusikaltimų Bugeseros regione aukoms tai bus tam tikras brūkšnio nubrėžimas“, – sakė tribunolo vyriausiasis prokuroras Serge'as Brammertzas.

Buvusiam Ruandos ginkluotųjų pajėgų (FAR) pulkininkui leitenantui Ph.Munyarugaramai Tarptautinis baudžiamasis tribunolas Ruanda pateikė aštuonis kaltinimus, įskaitant genocidą ir nusikaltimus žmoniškumui.

„Ph.Munyarugarama laikomas atsakingu už masines žudynes, išpuolius ir seksualinį smurtą prieš civilius gyventojus tutsius įvairiose Bugeseros regiono vietose, įskaitant išpuolius prieš tutsių pabėgėlius Ntaramos ir Njamatos katalikų bažnyčiose“, – nurodė MICT.

Pasak tribunolo, po „išsamaus ir sudėtingo tyrimo“ prokurorai nustatė, kad Ph.Munyarugarama „mirė dėl natūralių priežasčių 2002 metų vasario 28 dieną Kankvaloje, kur jis ir buvo palaidotas“.

Praėjusią savaitę prokurorai paskelbė, kad dėl genocido ieškomas pagrindinis įtariamasis P.Mpiranya mirė 2006 metais Zimbabvėje nuo tuberkuliozės.

Tribunolas nurodė, kad jo sąrašuose liko tik keturi bėgliai: Fulgence'as Kayishema, Charles'as Sikubwabo, Charles'as Ryandikayo ir Aloysas Ndimbati.

2020 metais Paryžiuje buvo sulaikytas vienas svarbiausių Ruandos genocido bylos įtariamųjų Felicienas Kabuga. Jis kaltinamas genocido finansavimu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min