Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 8d. 09:09

Dėl sprogdinimo Maskvos Domodedovo oro uoste atsakomybę prisiėmė čečėnų sukilėlių lyderis (vide, atnaujinta 9.45 val.)

Domodedovo oro uoste susisprogdino mirtininkas
„Scanpix“ nuotr. / Pasak D.Umarovo, „specialioji operacija“ Domodedove yra atsakas į musulmonų teisių suvaržymus ir žudymus ne tik Kaukaze, bet ir visame islamo pasaulyje.

Čečėnų kovotojų lyderis Doku Umarovas prisiėmė atsakomybę už praėjusį mėnesį Maskvos Domodedovo oro uoste įvykdytą sprogdinimą, kuris nusinešė 36 žmonių gyvybes.

Tai D.Umarovas pranešė vaizdo įraše, kuris buvo paskelbtas čečėnų kovotojų ruporu laikomame tinklalapyje kavkazcenter.com.

D.Umarovas taip pat įspėjo, kad bus surengta daugiau panašių atakų, siekiant, kad Rusijos Šiaurės Kaukazo regione būtų įkurta nepriklausoma musulmonų valstybė, valdoma pagal šariatą (islamo teisę).

D.Umarovo vaizdo įrašas veikiausiai buvo nufilmuotas sausio 24 dieną, kai buvo įvykdytas išpuolis prie Maskvos esančiame Domodedovo oro uoste. Sukilėlių lyderis, vilkintis kovinę aprangą, kalbėjo ramiai ir lėtai.

D.Umarovo vaizdo įrašas veikiausiai buvo nufilmuotas sausio 24 dieną, kai buvo įvykdytas išpuolis prie Maskvos esančiame Domodedovo oro uoste. Sukilėlių lyderis, vilkintis kovinę aprangą, kalbėjo ramiai ir lėtai.

„Speciali operacija Maskvoje šiandien... buvo įvykdyta mano įsakymu“, – pareiškė kovotojas, vadinantis save Kaukazo emyru.

„Šios specialiosios operacijos tęsis... kad šovinistiniam (Rusijos premjero Vladimiro) Putino režimui Maskvoje būtų parodyta... jog mes galime vykdyti tokias operacijas, kur norime ir kada norime“, – pabrėžė jis, rodydamas pirštu į vaizdo kamerą.

Išpuolis Domodedovo oro uoste buvo būdingas Šiaurės Kaukazo kovotojams, tačiau pirmadienį paskelbtame vaizdo įraše D.Umarovas pirmąkart prisiėmė už jį atsakomybę.

Rusijos saugumo pareigūnai pranešė, kad oro uoste susisprogdino vienoje iš Šiaurės Kaukazo respublikų gyvenęs 20 metų vaikinas, išpuolio metu veikiausiai apsvaigęs nuo narkotikų.
 

Tuo tarpu praėjusį penktadienį paskelbtame ankstesniame vaizdo įraše D.Umarovas pagrasino Maskvai: „Dievo valia šiuos metus jums paversime kraujo ir ašarų metais.“

„Geriau atsitokėkite ir susimąstykite“, – pridūrė jis, ragindamas Rusijos žmones spausti savo lyderius, kad šie suteiktų laisvę Šiaurės Kaukazui. Jis pareiškė, kad išpuoliai liausis, jeigu Rusija pasitrauks iš šio regiono.

Kremlius ne kartą yra pabrėžęs nesvarstantis galimybės pasitraukti iš Kaukazo ir derėtis su „teroristais“.

Pasak D.Umarovo, „specialioji operacija“ Domodedove yra atsakas į musulmonų teisių suvaržymus ir žudymus ne tik Kaukaze, bet ir visame islamo pasaulyje.

„Po specialiosios operacijos, kuri buvo įvykdyta šiandien, sausio 24 dieną, Maskvoje, girdime, kaip visokiais būdais visi politikuotojai, visi dvasininkai kaltina žmones, kurie slapta tai rėmė, terorizmu ir daugeliu kitų nežmoniškų, barbariškų nuodėmių“, – sako D.Umarovas vaizdo įraše ir priduria, kad tie patys žmonės niekaip nereaguoja, kai dešimtimis žūsta musulmonai Pakistane, Afganistane, Irake, Alžyre ir kitose šalyse.

„Ir tos specialiosios operacijos, kurios rengiamos Rusijos teritorijoje, bus ir toliau rengiamos, tegul padeda Aukščiausiasis. Dėl to nėra abejonių, nes tarp mūsų bus šimtai brolių, kurie bus pasirengę pasiaukoti, kad būtų įvykdytas Alacho žodis, kad būtų atkeršyta Alacho priešams“, – teigia D.Umarovas.

Tai, kad sprogimai vyksta „nereguliariai“, pasak kovotojų lyderio, tik įrodo, „kad mes galime bet kuriuo laiku rengti operacijas ten, kur norime ir kada norime“, taip pat „gilesnes ir agresyvesnes“.
 

„Bet aš norėčiau, kad nebūtų liejama tiek daug kraujo, kad nebūtų tokių didžiulių aukų – aš norėčiau, kad Rusija apsigalvotų, kad Rusija paliktų Kaukazą“, – priduria D.Umarovas.

Kaukazo emyratu vadinamo vadovo kreipimosi vaizdo įrašas pasirodė praėjus dviem savaitėms po išpuolio Domodedove. Iki to laiko daugelis ekspertų stebėjosi, kad niekas taip ilgai neprisiėmė atsakomybės už šią ataką.

2010 metų pavasarį D.Umarovas prisiėmė atsakomybę už sprogimus Maskvos metropolitene, per kuriuos žuvo 38 žmonės.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min