Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 06, 15:45 Atnaujinta 2021 01 06, 17:19

Demokratas J.Ossoffas paskelbė laimėjęs rinkimus į JAV Senatą Džordžijoje

Demokratas Jonas Ossoffas trečiadienį paskelbė laimėjęs antrąją Džordžijos valstijai priklausančią vietą per JAV Senato rinkimų antrąjį turą, o jeigu tai pasitvirtintu, išrinktojo prezidento Joe Bideno partija įgytų kontrolę abejuose Kongreso rūmuose.
Jonas Ossoffas
Jonas Ossoffas / „Scanpix“/AP nuotr.

„Džordžija, labai dėkoju už pasitikėjimą manimi. Jūsų palaikymas ir pasitikėjimas – man garbė, ir aš sieksiu jums tarnauti“, – sakoma per televiziją paskelbtame J.Ossoffo pareiškime.

JAV žiniasklaida dar nėra paskelbusi prognozių, kas per antradienį vykusius rinkimus laimėjo antrąją Džordžijos senatoriaus vietą, o J.Ossoffo oponentas respublikonas pralaimėjimo kol kas nepripažino.

Anksčiau buvo paskelbta prognozių, kad kitose Džordžijos lenktynėse demokratas Raphaelis Warnockas įveiks respublikonę Kelly Loeffler – 50 metų verslininkę, dirbusią aukštuosiuose Kongreso rūmuose nuo 2019 metų gruodžio.

Abiejų demokratų pergalė sukeltų reikšmingų politinių pasekmių valstijoje, kur daugiau nei du dešimtmečius vyravo respublikonai, bet per lapkričio 3 dieną vykusius prezidento rinkimus laimėjo J.Bidenas.

Iš esmės pasikeistų ir politika Vašingtone, nes J.Bideno demokratai tokiu atveju turėtų ne tik vykdomąją valdžią, bet ir dominuotų abejuose Kongreso rūmuose.

Vėliau trečiadienį viceprezidentas Mike'as Pence'as ruošiasi pirmininkauti bendrai Kongreso sesijai, skirtai patvirtinti Rinkikų kolegijos sprendimą paskelbti J.Bideną rinkimų nugalėtoju.

D.Trumpas, teigiantis, kad rinkimai buvo suklastoti, ketina prie Baltųjų rūmų pasakyti kalbą per mitingą prieš tvirtinimo procedūrą. Prezidento šalininkai rinkosi sostinės centre, kur buvo mobilizuotos gausios policijos pajėgos.

Dešimtys Atstovų Rūmų respublikonų ir 12 jų kolegų Senate žadėjo užginčyti Rinkikų kolegijos balsavimo tvirtinimo procesą. Vis dėlto jų iniciatyva neturi pakankamai šalininkų ir veikiausiai patirs fiasko.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min