Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 24d. 08:21 , atnaujinta: 2014 sausio 24d. 15:46

Derybos dėl taikos Ukrainoje tęsis, vakaruose opozicija užima centrinės valdžios administracijos pastatus

Vitalijus Klyčko
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vitalijus Klyčko

TV kanalui 112 Ukrainos prezidento V.Janukovyčiaus patarėja, Aukščiausiosios Rados deputatė Anna German patvirtino, kad trečiasis derybų raundas su opozicija tęsis penktadienį arba net savaitgalį.

Partijos „Batkivščina“ lyderis Arsenijus Jaceniukas, nacionalinės partijos „Svoboda“ vadovas Olegas Tiahnibokas ir opozicinės partijos „Udar“ lyderis Vitalijus Klyčko po antrojo derybų raundo ketvirtadienio vakarą Hruševskio gatvėje kreipėsi į opozicijos kovotojus, prašydami išlaikyti ramybę iki šeštadienio.

Opozicija neslepia, kad tokiais stebuklais netiki, todėl tylomis galvoja dar labiau plėsti protestus.

Opozicija nesutiko su V.Janukovyčiaus siūlomomis sąlygomis – mainais už visų sulaikytųjų paleidimą nutraukti kovą ir iš Maidano išvesti protestuotojus.

Maidanas spaudžia V.Klyčko ir  derybininkus, kad jie išreikalautų M.Azarovo vyriausybės atstatydinimo.

Vakar buvo užimti Lvovo ir Rovno sričių administracijų pastatai Ukrainos vakaruose. lenta.ru praneša, kad aplink užimtus šių miestų pastatus jau išdygo didžiulės smėlio maišų ir padangų barikados.

Papildyta 9.39 val. Šturmu užimta ir Čerkasų apskrities administracija. Yra sužeistų žmonių, tarp jų ir milicijos pareigūnų. Viena jauna moteris gavo galvos traumą, kai į ją pataikė kažkieno pro langą mestas gėlių vazonas.

Sulaikyta beveik 60 žmonių.

Papildyta 10.53 val. Opozicija plečia stovyklą Kijeve. Ukrainos protestuotojai penktadienį Kijeve išplėtė savo protestų stovyklą ir barikadas, kai derybomis tarp opozicijos ir prezidento Viktoro Janukovyčiaus nepavyko užbaigti šalyje didėjančios krizės.

Po naujausių derybų protestuotojai pradėjo plėsti savo stovyklą Kijevo Nepriklausomybės aikštėje, įsivyravus neramioms paliauboms po penkias dienas trukusių kruvinų susirėmimų su saugumo pajėgomis.

Opozicijos šalininkai pastūmėjo barikadas toliau gatve, dar arčiau prezidento administracijos.

Opozicijos kovotojai taip pat užėmė Žemės ūkio ministeriją miesto centre.

Opozicijos kovotojai taip pat užėmė Žemės ūkio ministeriją miesto centre, „Facebook“ pranešė aktyvistų grupės „Bendras reikalas“ koordinatorius Oleksandras Danyliukas, kuris pridūrė, kad grupė siekia pakeisti ministrą.

„Maidanas (Nepriklausomybės aikštė) yra laisvės sala“, – po ketvirtadienio derybų su prezidentu minioms sakė opozicijos lyderis ir buvęs pasaulio bokso čempionas Vitalijus Klyčko.

„Ir mes plėsime Maidano teritoriją, kol mus išgirs“, – sakė jis.

V.Klyčko ir kiti du pagrindiniai opozicijos lyderiai keturias valandas derėjosi su V.Janukovyčiumi, bet palyginti mažas nuolaidas, kurias pasiūlė prezidentas, dešimtys tūkstančių protestuotojų išjuokė.

Įpykę protestuotojai pustuzinyje regionų nacionalistinėje Vakarų Ukrainoje užėmė regionų administracijų pastatus. Tai tikriausiai privers V.Janukovyčių smarkiai sunerimti.

„Šiandien sukilo keli miestai, – vėlai ketvirtadienį sakė V.Klyčko. – Rytoj jų bus daugiau.“

Papildyta 12.00 val. Vakarų Ukrainos mieste Černovcuose - panaši situacija, kaip ir Lvove. Vyksta apskrities administracijos šturmas. Maždaug 500 žmonių reikalauja „atiduoti pastatą liaudžiai“. Jie taip pat nori, kad atsistatydintų gubernatorius M.Papijevas.

Papildyta 15.46 val. Vakarinėje Rivnės srityje kaimyninio Lvovo protestuotojai taip pat praleido naktį srities administracijos pastate, tačiau leido darbuotojams ateiti į darbą.

Vakarinėje Ternopilio srityje protestuotojai praleido naktį srities administracijos pastate, kur laukė atvykstant gubernatoriaus.

Srities administracijos pastatas taip pat buvo užimtas vakarinėje Chmelnyckio srityje.

Tuo tarpu protestuotojai penktadienį mėgina užimti gubernatoriaus įstaigą Černivciuose, esančiuose netoli sienos su Rumunija.

Protestuotojai čia sudaužė duris ir langus, o milicija mėgina juos sulaikyti leisdama ašarines dujas.

Panašų šturmą vėliau penktadienį aktyvistai ketina surengti vakariniame Ivano Frankivsko mieste.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min