Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dešimtys gyventojų atsisako palikti evakuojamus Londono daugiabučius

Iš savo namų laikinai iškraustomi 800 butų gyventojai.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Iš savo namų laikinai iškraustomi 800 butų gyventojai.
Šaltinis: BNS
0
A A

Kelių Londono daugiabučių gyventojai šeštadienį buvo evakuojami kilus susirūpinimui dėl nepakankamos priešgaisrinės saugos po dešimtis žmonių gyvybių nusinešusio gaisro name „Grenfell Tower“.

Vis dėlto mažiausiai 83 žmonės atsisakė palikti savo namus, pranešė vietos pareigūnai.

Keturi iš penkių municipalinės būsto valdybos „Chalcots Estate“ daugiabučių šiauriniame Londono Kamdeno rajone stovintys buvo pripažinti nesaugiais, nes jų išorinės apdailos plokštės yra tokio paties tipo kaip ir neseniai sudegusiame daugiabutyje „Grenfell Tower“. Pastaroji nelaimė pareikalavo mažiausiai 79 gyvybių.

„Po kelių bendrų vizitų ir patikrinimų brigada nurodė, kad pastatai turi nemažai priešgaisrinės saugos problemų ir rekomendavo gyventojams juose nepasilikti“, – sakė Londono ugniagesių atstovas.

Šie namai kuriuose yra iš viso apie 800 butų, buvo pripažinti nesaugiais, skubiai patikrinus jų išorinę apdailą, sumontuotą tų pačių rangovų, kurie renovavo „Grenfell Tower“.

Iš pradžių buvo evakuoti visų penkių namų gyventojai, bet vienas iš jų – „Blashford“ – kiek vėliau buvo pripažintas saugiu, o jo gyventojams leista grįžti.

Žmonėms teko patirti tikrą chaosą, nes laikinai apsistoti jiems buvo siūloma vietos laisvalaikio centre arba viešbučiuose.

Kitiems žmonėms teko patirti tikrą chaosą, nes laikinai apsistoti jiems buvo siūloma vietos laisvalaikio centre arba viešbučiuose. Vis dėlto kelios dešimtys gyventojų atsisakė palikti savo namus.

Vietos savivaldos organo – Kamdeno tarybos – vadovė Georgia Gould „BBC News“ sakė, kad išvykti nesutinka 83 žmonės. Pasak jos, ši situacija „taps priešgaisrinės tarnybos reikalu“.

90-metė Renee Williams sakė, kad nei ji, nei jos kaimynai nebuvo perspėti apie evakuaciją.

„Neatėjo joks pareigūnas ir nepasakė mums, kas vyksta; (apie evakuaciją) sužinojau iš televizijos, taigi per naktį susikroviau krepšį“, – sakė ji naujienų agentūrai „Press Association“.

„Tačiau dabar jie mums sako, kad negalėsime būti savo namuose artimiausias 2–4 savaites. Visiškas neorganizuotumas ir chaosas“, – piktinosi moteris.

Gąsdinantis metas

G.Gould pripažino, kad dabar yra „gąsdinantis metas“, bet žadėjo „pasirūpinti, kad jie išliktų saugūs“.

„Kaina galėsime pasirūpinti vėliau“, – sakė ji.

Kamdeno tarybos darbuotojai rūpinosi viešbučių visame Londone užsakymu, kad būtų kur apsistoti evakuotiesiems, kurie į savo namus negalės grįžti nuo dviejų iki keturių savaičių.

Viena iš „Bray“ daugiaaukščio gyventojų Michelle Urquhart sakė, kad padėtis yra „gąsdinanti“.

„Nežinau, kur eisime“, – sakė ji.

„Vienas kostiumuotas vyras man pareiškė: „Šįvakar negalite čia pasilikti“, – pridūrė moteris.

Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad gaisras įsiplieskė nuo sugedusio šaldytuvo, o pastato išorinės apdailos plokštės ir termoizoliacija neišlaikė saugumo bandymų.

Ankstų šeštadienį Kamdeno tarybos atstovai pranešė užsakę „šimtus viešbučių lovų „Chalcots Estate“ (namų) gyventojams“.

Penktadienį policija pranešė, kad dėl pražūtingo gaisro Londono daugiabutyje gali būti iškelti kaltinimai dėl netyčinio nužudymo. Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad gaisras įsiplieskė nuo sugedusio šaldytuvo, o pastato išorinės apdailos plokštės ir termoizoliacija neišlaikė saugumo bandymų.

Londono policijos detektyvė inspektorė Fiona McCormack sakė, kad to namo apdailos ir izoliacijos plokštės „neišlaikė nė vieno saugumo bandymo“.

Pasak jos, pareigūnai tiria sudegusio namo stačiusių ir renovaciją atlikusių bendrovių veiksmus ir galimus „sveikatos apsaugos ir priešgaisrinės saugos pažeidimus“.

Ši danga buvo sumontuota ant 1974-ųjų statybos 24 aukštų savivaldybei priklausančio namo „Grenfell Tower“ per pernai užbaigtą renovacijos projektą.

Pastaroji nelaimė paskatino atlikti platesnį socialinių būstų patikrinimą, atnešusį nerimą keliančių išvadų: nustatyta, kad panaši danga buvo panaudota renovuojant daugiau kaip 600 namų visoje Anglijoje.

Labdaros daina

F.McCormack sakė, kad visi „vientisi palaikai“ jau pašalinti iš pastato ir kad „siaubinga tikrovė yra tokia, kad galbūt nerasime arba neidentifikuosime visų žuvusių, nes (gaisro) kaitra buvo labai didelė“.

Ji teigė, kad pareigūnai jau apžiūrėjo visus namo aukštus, bet teismo medicinos tyrimas gali tęstis iki pat šių metų pabaigos.

Policija baiminasi, kad tikrasis aukų skaičius gali būti didesnis, nes name galėjo būti nelegalių gyventojų.

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May ketvirtadienį pabrėžė, kad visi „Grenfell Tower“ gyventojai, kad ir koks būtų jų imigracinis statusas, galės gauti visą jiems reikalingą pagalbą.

Premjerė sakė, kad jos mintys yra su evakuotais „Chalcots Estate“ daugiabučių gyventojais.

„Bendradarbiausime ir remsime gelbėjimo tarnybas ir visas susijusias institucijas, kad apsaugotume visuomenę“, – sakė Th.May.

Kol kas buvo atpažintos tik devynios „Grenfell Tower“ gaisro aukos – šeši vyrai ir trys moterys.

Oficialiai atpažinti buvo 23 metų Mohammado Alhajali, 24 metų Khadijos Saye, 39 metų Abufarso Ibrahimo, 52 metų Khadijos Khalloufi ir 65 metų Anthony Dissono kūnai. Kitų atpažintųjų tapatybių neleido viešinti jų artimieji.

Dar devyni asmenys gydomi ligoninėje, trijų žmonių būklė yra kritinė.

Vyriausybė savo ruožtu davė nurodymus nedelsiant patikrinti šaldytuvus „Hotpoint FF175BP“, kuriam sugedus, pareigūnų teigimu, ir įsiplieskė pražūtingas gaisras.

Tuo tarpu vienas muzikos kūrinys, už kurį gautos lėšos bus paaukotos nuo gaisro nukentėjusioms šeimoms, penktadienį pakilo į populiariausių dainų sąrašo viršų: jau parduota per 170 tūkst. jos kopijų.

Dueto „Simon & Garfunkel“ kūrinį „Bridge Over Troubled Water“ sudainavo 50 atlikėjų, įskaitant Stormzy, Emeli Sande, Robbie Williamsą ir Palomą Faith.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min