Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dešimtys Japonijos įstatymų leidėjų aplankė prieštaringai vertinamą karo šventyklą

Japonijos parlamentarai Jasukunio šventykloje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Japonijos parlamentarai Jasukunio šventykloje
Šaltinis: BNS
0
A A

Kelios dešimtys Japonijos įstatymų leidėjų antradienį apsilankė prieštaringai vertinamoje Jasukunio karo šventykloje, o šį žingsnį pasmerkė Kinija ir Pietų Korėja, laikančios tokį elgesį skausmingu Tokijo militaristinės praeities priminimu.

85 politikų grupė atvyko į Tokijo centre esančią Jasukunio šventyklą prasidėjus keturių dienų rudens šventei. Dar nėra aišku, ar tarp jų buvo nors vienas ministrų kabineto narys.

Įstatymų leidėjai, vilkintys tamsiais kostiumais ir lydimi dvasininkų, nusilenkė prie slenksčio ir įėjo į pagrindinį šventyklos pastatą pasimelsti už japonus, žuvusius per karus.

Šis vizitas įvyko kitą dieną po to, kai konservatyvių pažiūrų premjeras Shinzo Abe, kai kurių kritikuojamas dėl revizionizmo, pasiuntė ritualinę dovaną šiai šventyklai, tačiau nuo apsilankymo joje susilaikė.

Jasukunio šventykloje pagerbiami milijonai karuose žuvusių japonų, tarp jų – kai kurie aukšto rango kariškiai ir politikos veikėjai, nuteisti už sunkius nusikaltimus po Japonijos pralaimėjimo Antrajame pasauliniame kare.

Ši šventykla ištisus dešimtmečius yra kritikos taikinys šalims, kurios nukentėjo nuo Japonijos kolonializmo ir agresijos pirmojoje 20-ojo amžiaus pusėje. Tarp tų šalių yra Kinija ir abi Korėjos.

Aukšto rango Japonijos politikų piligriminės kelionės į šią karo šventyklą nuolat piktina Pekiną ir Seulą. Dar prieštaringiau vertinamas šalia šventyklos esantis muziejus, kuriame Japonija vaizduojama kaip nuvilta Azijos išvaduotoja ir karo auka.

Sh.Abe ir kiti nacionalistai sako, kad Jasukunio šventykla tėra vieta, kurioje pagerbiami kritę kariai, ir lygina ją su Arlingtono nacionalinėmis kapinėmis Jungtinėse Valstijose.

Japonijos premjeras Shinzo Abe ir kiti nacionalistai sako, kad Jasukunio šventykla tėra vieta, kurioje pagerbiami kritę kariai.

„Kiekviena šalis atiduoda pagarbą žmonėms, kurie žuvo dėl savo tėvynės“, – žurnalistams antradienį sakė Jasukunyje apsilankiusiai parlamento narių grupei vadovavęs Hidehisa Otsuji.

Pirmadienį Pekine Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying paragino Japoniją „apmąstyti savo agresyvią istoriją ir imtis konkrečių veiksmų, kad būtų susigrąžintas jos kaimynių Azijoje ir tarptautinės bendrijos pasitikėjimas“.

Sh.Abe čia apsilankė 2013 metų gruodį, paminėdamas pirmuosius savo metus valdžioje, bet ši jo piligriminė kelionė papiktino Pekiną ir Seulą, ir išprovokavo artimų sąjungininkų amerikiečių priekaištus, kad Vašingtonas yra „nusivylęs“.

Vėliau premjeras susilaikydavo nuo apsilankymų Jasukunio šventykloje ir vietoje to nusiųsdavo ritualines aukas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos Japonija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min