Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 11 21, 14:03

Dešimtys tūkstančių žmonių mitingavo prieš COVID-19 apribojimus Europoje ir Australijoje

Dešimtys tūkstančių žmonių šeštadienį Europos ir Australijos miestuose išėjo į gatves protestuoti prieš naujus suvaržymus, įvestus kovojant su atsinaujinusia COVID-19 pandemija.
Protestas Vienoje
Protestas Vienoje / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Nyderlandų policijai antrą naktį iš eilės teko malšinti riaušes – šį kartą Hagoje. Ankstesnę naktį smurtas buvo kilęs Roterdamo uostamiestyje.

Po dieną kituose Nyderlanduose miestuose vykusių daugiausia taikių protestų vakare Hagoje kilo susirėmimai – riaušininkai mėtė į policiją akmenis ir petardas bei padeginėjo dviračius. Keli žmonės buvo suimti.

Europai grumiantis su nauja infekcijų banga, kelios šalys sugriežtino apribojimus, o Austrija penktadienį paskelbė visoje šalyje įvedanti dalinį karantiną.

Nyderlandai prieš savaitę paskelbė dalinį karantiną, kuris galios mažiausiai tris savaites, o dabar planuoja uždrausti neskiepytiems žmonėms patekti į kai kurias vietas.

Keli tūkstančiai protestuotojų, pasipiktinusių naujausiomis priemonėmis, susirinko Amsterdame, o apie tūkstantį dalyvavo eitynėse pietuose, netoli Belgijos sienos esančiame Bredos mieste.

Organizatoriai sakė nepritariantys ministro pirmininko Marko Rutte planams neįleisti neskiepytų asmenų į barus ir restoranus.

„Žmonės nori gyventi, todėl mes čia ir esame“, – sakė organizatorius Joostas Erasas.

„Mes nesame riaušininkai. Mes atėjome su taika“, – tvirtino jis, atsiribodamas nuo praėjusią naktį Roterdame kilusio chaoso, kurio metu policijai teko paleisti šūvių ir panaudoti vandens patrankas.

Austrijoje apie 40 tūkst. žmonių, atsiliepdami į kraštutinių dešiniųjų FPO partijos kvietimą, dalyvavo proteste Vienos centre prie vyriausybės.

Žmonės laikė plakatus, kuriuose smerkė „koronos diktatūrą“ ir „visuomenės skaldymą“.

„Nenormalu, kad vyriausybė atima iš mūsų teises“, – sakė 42-ejų mokytoja Katarina Gierscher. Ji šešias valandas keliavo į sostinę, kad galėtų dalyvauti mitinge.

Geltonos žvaigždės

Kai kurie protestuotojai buvo prisisegę geltonas žvaigždes su užrašu „neskiepytas“, taip primindami Dovydo žvaigždę, kurią nacių laikais buvo priversti segėti daugelis žydų.

Austrijos vidaus reikalų ministras Karlas Nehammeras pareiškė pasipiktinimą tokiu palyginimu, kuris, kaip sakoma jo pareiškime, „įžeidžia milijonus nacių diktatūros aukų ir jų šeimų“.

Nuo pirmadienio 8,9 mln. austrų negalės išeiti iš namų, išskyrus kai reikia nuvykti į darbą, nusipirkti būtiniausių prekių ar prasimankštinti. Šie apribojimai įvesti 20-iai dienų, o po 10 dienų bus sprendžiama, ar juos pratęsti.

Nuo kitų metų vasario 1 dienos šalyje bus privaloma pasiskiepyti nuo COVID-19.

Tūkstančiai taip pat dalyvavo eitynėse Kroatijos sostinėje Zagrebe, o Danijoje apie tūkstantį žmonių protestavo prieš vyriausybės planus vėl įvesti COVID-19 sveikatos pasą į darbą vykstantiems valstybės tarnautojams.

„Laisvę Danijai“, – skandavo Kopenhagoje surengtų eitynių dalyviai. Jas organizavo radikali grupė „Vyrai juodais drabužiais“ (Men in Black), tvirtinanti, kad koronavirusas tėra „apgavystė“.

Prancūzijos slidininkai džiaugiasi

Australijoje apie 10 tūkst. žmonių dalyvavo eitynėse Sidnėjuje. Kituose didžiuosiuose miestuose taip pat vyko protestai prieš valdžios įvestą reikalavimą pasiskiepyti tam tikrų sričių darbuotojams.

„Australijoje, kur mūsų sveikatos apsaugos biurokratiją valdo fanatiškas kultas, sakoma, kad skiepyti vaikus yra gerai“, – skambant pritarimo šūksniams Sidnėjuje miniai sakė dešiniųjų pažiūrų politikas Craigas Kelly.

Šeštadienį Prancūzija išsiuntė dešimtis elitinių pajėgų karių į Karibų jūros salą Gvadelupą, kurioje, nepaisant neseniai įvestos naktinės komendanto valandos, per naktį buvo padeginėjama ir plėšikaujama.

Irano sveikatos apsaugos ministerija šeštadienį pranešė, kad daugiau kaip pusė gyventojų visiškai paskiepyti nuo COVID-19, šalyje pradėjo mažėti naujų užsikrėtimų ir mirčių skaičiai.

Dėl pandemijos neramius laikus išgyvena ir sportas. Vokietijoje nuspręsta šuolių su slidėmis Pasaulio taurės varžybas Klingentalyje kitą mėnesį rengti be žiūrovų.

Tačiau Prancūzijoje pirmą kartą po beveik dvejų metų visiškai atvėrus slidinėjimo kurortus, džiaugsmingai nusiteikę slidininkai leidosi į trasas.

„Džiaugiamės galėdami vėl paleisti keltuvus ir dirbti savo darbą 100 proc. pajėgumu“, – pietrytiniame Val Toranso kurorte naujienų agentūrai AFP sakė gelbėtojas Emmanuelis Laissus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min