Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Detektyvai susekė „amžiaus plėšikus“

Parduotuvės vaizdo kameros įamžino abu nusikaltėlius
Kadras iš parduotuvės stebėjimo kameros įrašo / Parduotuvės vaizdo kameros įamžino abu nusikaltėlius
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Britų policija sugavo „amžiaus plėšikus", pagrobusius brangenybes, kurių vertė 60 mln. dolerių.

Skotlend Jardo detektyvai nuo rugpjūčio 6 dienos medžiojo nusikaltėlius, įvykdžiusius įžūlų juvelyrinės parduotuvės Londono centre apiplėšimą – vieną didžiausių Didžiosios Britanijos istorijoje. Nusikaltėlių grobis buvo brangūs juvelyriniai dirbiniai, verti maždaug 60 mln. dolerių.

Trečiadienį policininkai sulaikė du įtariamuosius. Juos susekti padėjo apsaugos vaizdo kamerų filmuota medžiaga, kurioje plėšikai gana ryškiai matomi apiplėšimo metu. Be to, jie pateko į vaizdo kamerų objektyvus ir dieną prieš tai, kai atėjo į „Graff Jewellers" parduotuvę prestižiniame Londono Meifeiro rajone apsižiūrėti. Londono laikraščiai pranešė, jog bent vieną plėšikų detektyvams pavyko identifikuoti sulyginus DNR pavyzdžius.

Du elegantiškai apsirengę vyrai atėjo į parduotuvę vidury baltos dienos. Išsitraukę pistoletus ir pagrasinę darbuotojams jie susišlavė 43 juvelyrinius dirbinius: žiedus, apyrankes, vėrinius, laikrodžius. Išeidami plėšikai išsivedė ir įkaitę, nes bijojo, kad suveiks saugumo sistema, nuleidžianti ant durų grotas. Vėliau jie moterį paleido, vieną kartą iššovė į orą ir dingo mėlynos spalvos automobiliu BMW. Pravažiavę kelias gatves jie paleido dar vieną šūvį ir persėdo į sidabrinės spalvos „Mercedes". Po kiek laiko ir šį automobilį nusikaltėliai iškeitė į kitą, juodos spalvos.

Skotlend Jardo tyrėjai mano, jog apiplėšime turėjo dalyvauti mažiausiai 5 žmonės. Tarp įtariamųjų buvo ir motociklininkas, kuriam grobikai per BMW langą atidavė kažkokį paketą.

Dar praėjusią savaitę Londono policija viename rytiniame miesto rajone sulaikė 50 metų vyrą, kuris buvo įtariamas sąsajomis su šiuo nusikaltimu. Po apklausos jis buvo paleistas už užstatą.

Kriminalistai taip pat ištyrė medžiagas, kurias naudojo kosmetikos specialistai, patys to nežinodami padėję plėšikams persidažyti plaukus ir nusigrimuoti veidus, kad atrodytų vyresni. Nuodugniai apžiūrėti buvo ir jų palikti automobiliai bei motociklas, rastas pistoletas ir kaukės. Netrukus tyrėjai jau turėjo DNR pavyzdžių, ir vienas jų padėjo nustatyti vieno nusikaltėlio tapatybę.

Policija pasiūlė milijono svarų sterlingų atlygį už pagalbą ieškant šių žmonių. Daugiau detalių apie didelio masto tyrimą Skotlend Jardas neskelbia.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Plėšimas
Parašykite atsiliepimą apie 15min