Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Detektyvas Senate: CŽV įsilaužė į Senato darbuotojų kompiuterius, kad ištrintų medžiagą, kurią jie neva pavogė iš pačios CŽV

Asociatyvinė nuotrauka: Kibernetinis saugumas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Asociatyvinė nuotrauka: Kibernetinis saugumas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antradienį JAV senatorė Dianne Feinstein apkaltino Centrinę Žvalgybos Valdybą (CŽV), kad ši bandė įbauginti Senato darbuotojus ir galėjo pažeisti įstatymus, kai juos šnipinėjo, rašo „The Huffington Post“.

Senato Žvalgybos komiteto pirmininkė D.Feinstein tokius kaltinimus metė po CŽV pareiškimo, kad Senato darbuotojai įsilaužę į pačių CŽV kompiuterius sužinojo slaptą informaciją. Dėl tokių Senato darbuotojų veiksmų CŽV pateikė skundą Teisingumo departamentui.

D.Feinstein, kuri paprastai stoja žvalgybos agentūrų pusės, šįkart griežtai sukritikavo CŽV sakydama kalbą Senate. Jos teigimu, sausio mėnesį CŽV slapta įsilaužė į jos darbuotojų kompiuterius tam, kad ištrintų kai kuriuos dokumentus. Esą tą jai pripažino pats CŽV vadovas Johnas Brennanas.

Pagal susitarimą tarp CŽV ir Žvalgybos komiteto, agentūra gali stebėti, kaip Komitetui dirbantys asmenys naudojasi CŽV duotais kompiuteriais. Jie tam skirtame kabinete CŽV būstinėje galėjo analizuoti milijonus dokumentų tam, kad parengtų ataskaitą apie CŽV tardymo praktiką. Tačiau CŽV vėliau Senato darbuotojus apkaltino landžiojus ne ten, kur reikia, ir gavus slaptą medžiagą, kurios jie neturėjo matyti.

Politikė teigė, kad darbuotojus kaltinti įstatymų pažeidimu yra nesąžininga, nes CŽV pati jiems suteikė leidimą pamatyti dokumentus, dėl kurių juos vėliau apkaltino įsilaužimu į kompiuterinę sistemą. „Tai yra potencialus mėginimas įbauginti šiuos darbuotojus, ir aš to nepraleisiu pro pirštus“, – tvirtino D.Feinstein.

Kartu D.Feinstein pareiškė, kad ji ragins Baltuosius Rūmus paviešinti 6 tūkst. puslapių ataskaitą apie tardymą – kad visuomenė sužinotų, kaip CŽV elgiasi.

CŽV generalinis inspektorius Davidas Buckley teigia, kad jo agentūra niekaip negalėjo įsilaužinėti į Senato darbuotojų kompiuterius. Tačiau sakė, kad paviešinti dar ne visi faktai – esą dabar reikia nusiraminti ir palaukti daugiau aplinkybių atskleidimo.

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min