Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežius nuplovė kojas 12 kunigų (nuotraukos)

Popiežius Benediktas XVI
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Benediktas XVI plauna kojas.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Popiežius Benediktas XVI Didžiojo ketvirtadienio vakarą aukodamas Paskutinės vakarienės Mišias, per kurias nuplovė kojas 12 kunigų, sakė, kad katalikai kviečiami į „nuolatinį sąžinės egzaminą“, tačiau neužsiminė apie jo Bažnyčią krečiančius skandalus.

Šiemet Didžiąją savaitę, kuri yra iškilmingiausias Katalikų bažnyčios kalendoriaus laikotarpis, temdo kaltinimai, kad Bažnyčios hierarchai dangstė daugybę dvasininkų pedofilijos atvejų įvairiose Europos šalyse, taip pat pontifiko gimtojoje Vokietijoje bei Jungtinėse Valstijose.

Didžiojo ketvirtadienio pavakarę popiežius Benediktas XVI vadovavo Paskutinės vakarienės Mišioms, kurios, kaip ir įprasta, aukotos ne Šv.Petro bazilikoje, bet Romos vyskupijos katedroje – Laterano bazilikoje, dedikuotoje Švenčiausiajam Išganytojui, Jonui Krikštytojui ir Jonui Evangelistui.

Mišių metu, kartodamas Kristaus nuolankumo ir meilės gestą, atliktą vakarą prieš nukryžiavimą, popiežius nuplovė kojas dvylikai kunigų.

Mišių metu, kartodamas Kristaus nuolankumo ir meilės gestą, atliktą vakarą prieš nukryžiavimą, popiežius nuplovė kojas dvylikai kunigų.

Baltą liturginį apdarą vilkintis pontifikas liejo vandenį iš auksinio ąsočio ant basų kojų kiekvienam iš kunigų, susodintų eilėje. Vandeniui nutekėjus į auksinį dubenį, popiežius nušluostydavo kojas balta drobe.

Per Paskutinės vakarienės mišias Šventasis Tėvas tiesiogiai neminėjo pastarųjų skandalų, tačiau savo homilijoje sakė, kad nuplovęs kojas apaštalams Jėzus savo maldoje „kviečia mus į nuolatinį sąžinės egzaminą“.

„Šią valandą Viešpats klausia mūsų: ar gyvenate tikėdami, bendrystėje su manimi ir tuo pačiu bendrystėje su Dievu? – sakė Benediktas XVI. – Ar gyvenate dėl savęs ir tuo pačiu atskirai nuo tikėjimo?“

„Apmastydami Viešpaties kančią, taip pat pajuskime Jėzaus skausmą tuomet, kai prieštaraujame jo maldai, kai priešinamės jo meilei“, – pridūrė pontifikas.

Pinigai, surinkti iš piligrimų, susibūrusių sausakimšoje Laterano bazilikoje, bus panaudoti atstatant kunigų seminariją Haičio sostinėje Port o Prense, kuri buvo apgadinta šių metų sausį per žemės drebėjimą.

Popiežius dalyvaus dar keliose apeigose iki Velykų sekmadienio, kai tikintieji švenčia Jėzaus prisikėlimą. Didįjį penktadienį jis vadovaus Kryžiaus kelio procesijoje Romos Koliziejuje, per kurią prisimenama Jėzaus kančia paskutinėmis valandomis prieš nukryžiavimą.

Šeštadienio vakarą Šventasis Tėvas aukos Velyknakčio mišias, o sekmadienį perskaitys palaiminimą ir kreipimąsi į miestą bei pasaulį „Urbi et Orbi“.

Per Paskutinės vakarienės mišias Šventasis Tėvas tiesiogiai neminėjo pastarųjų skandalų, tačiau savo homilijoje sakė, kad nuplovęs kojas apaštalams Jėzus savo maldoje „kviečia mus į nuolatinį sąžinės egzaminą“.

Anksčiau ketvirtadienį Šv.Petro bazilikoje Benediktas XVI ragino kunigus būti „taikos žmonėmis“, nusistačiusiais prieš smurtą. Pasak Vatikano, tos Mišios atskleidė glaudžią vienybę tarp pontifiko, vadovaujančio daugiau nei 1 mlrd. pasaulio katalikų bendruomenei, ir Katalikų bažnyčios kunigų.

Pastarasis skandalas dėl kunigų ir kitų Bažnyčios darbuotojų vykdyto vaikų seksualinio išnaudojimo įsiplieskė po daugelį metų trukusių kaltinimų ir teismo bylų, susijusių su dvasininkų pedofilijos atvejais mokyklose, seminarijose ir kitose Bažnyčios institucijose nuo Australijos iki Kanados.

Pats Benediktas XVI taip pat tapo kritikos taikiniu dėl įtariamo kunigų netinkamo elgesio dangstymo tuo metu, kai jis buvo Miuncheno arkivyskupas, o vėliau vadovavo Vatikano tarnybai, atsakingai už dvasininkų moralės reikalus.

Seksualinės prievartos aukos reikalauja, kad Katalikų bažnyčios vadovas prisiimtų atsakomybę už, pasak jų, dešimtmečius trukusį sistemingą dvasininkų seksualinio smurto prieš nepilnamečius dangstymą.

Tuo tarpu Bažnyčios pareigūnai tvirtina, kad jis aktyviai kovoja su vaikų seksualiniu išnaudojimu tiek išrinktas popiežiumi, tiek būdamas įtakingu Vatikano kardinolu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min