Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiausia pasaulyje homoseksualų „gydymo“ organizacija atsiprašo ir užsidaro

Homoseksualūs santykiai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Homoseksualūs santykiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Po 37-erių metų veiklos užsidaro save didžiausia ir seniausia JAV krikščioniška organizacija vadinanti „Exodus International“, kurios misija buvo padėti gėjams išgyti. Prieš užsidarydama organizacija išplatino atsiprašymą, skelbia naujienų tarnyba CNN.

„Mes neneigiame būdų, kuriais Dievas pasinaudojo „Exodus“, kad ši turėtų teigiamos įtakos tūkstančiams žmonių, tačiau nauja krikščionių karta laukia pokyčių – ir jie nori būti išgirsti“, – sakė organizacijos tarybos narys Tony Moore’as.

Šis pranešimas pasirodė praėjus dienai po „Exodus“ atsiprašymo, kuriame rašoma, kad metų metus homoseksualūs asmenys jautė nepagrįstą tiek pačios organizacijos, tiek krikščionių bažnyčios smerkimą.

„Exodus“ yra konservatyvaus krikščionių pasaulio organizacija, tačiau mes nustojome būti gyvybingu organizmu", – sakė „Exodus“ prezidentas Alanas Chambersas.

A.Chambersas, kuris yra vedęs ir turi vaikų, anksčiau save vadino gėjumi ir pripažino, kad „tebejaučia potraukį tai pačiai lyčiai“.

„Keista būti tuo asmeniu, kuris yra ir pats kartu su LGBT bendruomene (lesbietėmis, gėjais, biseksualiais ir transeksualiais žmonėmis – red. past.) yra nukentėjęs nuo Bažnyčios elgesio ir turi atsiprašyti, kad buvo dalimi tos sistemos, kuri sukėlė skausmą. Šiandien jaučiuosi tarsi būčiau atgavęs sveiką protą ir supratęs, kaip skausminga būti nusidėjėliu piktos bažnyčios rankose“, – rašo A.Chambersas.

Jis atsiprašė, sakydamas: „Noriu, kad žinotumėte, jog labai atsiprašau. Atsiprašau už skausmą ir žalą, kurią daugelis jūsų patyrė. Atsiprašau, kad kai kurie iš jūsų metų metus jautėte gėdą ir kaltę, nes jūsų potraukiai nepakito. Atsiprašau, kad kartais mes viešai neatsiribodavome nuo žmonių „mūsų pusėje“, kurie jus vadindavo sodomitais, ar dar blogiau. Atsiprašau, kad aš gerai pažindamas kai kuriuos iš jūsų, viešai nepasidalinau, jog gėjai ir lesbietės, kurios aš pažįstu, gali būti tokiais pat nuostabiais tėvais visais atžvilgiais, kaip ir heteroseksualūs žmonės, kuriuos aš pažįstu. Atsiprašau, kad tada, kai aš džiaugdavausi, kad žmogus atvyko pas Kristų ir atidavė Jam savo seksualumą, aš beširdiškai švęsdavau santykių pabaigą, kuri sudaužė jūsų širdį. Atsiprašau, kad skleidžiau žinią, jog jūs ir jūsų šeimos yra ne tokios vertingos, kaip aš ir mano šeima“.

„Exodus“, kuri propagavo „išsilaisvinimą nuo homoseksualumo per Jėzų Kristų“, pastaraisiais metais apleido praktikai, kurie bandė „išgydyti“ gėjus.

Amerikos psichologų asociacija konversijos terapiją apibūdina kaip bandymą pakeisti seksualinę orientaciją, 2009 metais ji priėmė šią praktiką smerkiančią rezoliuciją. Joje teigiama, kad „psichikos sveikatos specialistai turėtų liautis pasakoję savo klientams, kad jie gali pakeisti jų orientaciją pasitelkdami tam tikrą praktiką“.

Psichologų asociacija homoseksualumą iš psichikos sutrikimų išbraukė 1975 metais.

Uždarius „Exodus International“ direktorių valdyba nubalsavo įsteigti naują organizaciją pavadintą „Reduce Fear“ („Sumažink baimę“).

„Mūsų tikslas sumažinti baimę ir kartu su bažnyčia tapti saugiomis, draugiškomis ir besikeičiančiomis bendruomenėmis“, – sakė A.Chambersas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min