Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 12d. 11:52

Didžiausias „Islamo valstybės“ priešas – jų pačių žiaurumas, kuris juos ir sunaikins

IS džihadistai
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr. / IS džihadistai

Kovotojų, kurie traukiasi iš „Islamo valstybės“ (IS) gretų, skaičius privertė ekstremistų grupuotę uždarinėti kelius iš Rakos miesto, paskelbė Sirijos aktyvistai. Anot „Raka yra tyliai žudoma“ (RBSS) grupės, IS gretose sparčiai auga įtampa po to, kai vis daugiau jos narių traukiasi ir bėga į kitas šalis, rašo „The Independent“.

RBSS teigimu, dauguma pabėgusių iš IS buvo paskirtieji savižudžiais sprogdintojais – tai reiškia, kad jų pasitraukimas sudavė grupuotei reikšmingą smūgį. RBSS šaltinių teigimu, buvę IS kovotojai traukiasi į Libaną ir teritorijas Sirijoje, kurias kontroliuoja „Jabhat al Nusra“ – „al Qaeda“ šaka. Šaltinių teigimu, sugauti pabėgėliai yra iškart nužudomi.

Žinias apie masinį IS kovotojų bėgimą patvirtino ir „Al Rai“ tarptautinis korespondentas. Jo žiniomis, nemaža dalis jų traukiasi į Turkiją.

Viena iš priežasčių, kodėl net patys IS kovotojai nebegali remti IS, yra vis didėjantis grupuotės žiaurumas. Po kraupios egzekucijos Jordanijos pilotui, kai vyras buvo gyvas sudegintas narve, kilo masinis pasipiktinimas net ir arabų valstybėse – lakūnas juk buvo musulmonas. Neįtikėtinas žiaurumas jau privertė Jordanijos gyventojus paremti antskrydžius prieš IS, nors iki tol jie buvo nusiteikę prieš šalies dalyvavimą koalicijoje prieš IS.

Ypatingo pasmerkimo sulaukė būdas, kaip buvo nužudytas lakūnas. Mirtis liepsnose pagal islamą yra Alacho bausmė. Tad gyvo žmogaus sudeginimas yra ne tik neįtikėtinai žiauru – tai yra ir šventvagiška. Po tokios egzekucijos IS pasmerkė net sunitų religiniai lyderiai, kurie remia džihadą, rašo „The Slate“.

Po lakūno egzekucijos IS pasmerkė ir Jungtiniai Arabų Emyratai, kurie neseniai buvo sumažinę savo paramą koalicijai. Taip pat – Turkijos prezidentas, kuris vangiai jungėsi prie jos, Egipto „Musulmonų brolija“, arabų valstybių žiniasklaida.

IS siekia įžiebti neapykantą. Jiems tai pavyko, tačiau ne taip, kaip tikėjosi. „Šie žmonės daugeliu aspektų yra didžiausi savo pačių priešai, – vienas ekspertas sakė „The New York Times“. – Jiems tiesiog reikia duoti laiko ir erdvės, ir jų ekstremizmas juos pačius sunaikins, nes atstums net jų rėmėjus.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min