Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 lapkričio 22d. 12:29

Didžiausiose Latviją supurčiusiose nelaimėse yra nukentėję ir lietuviai

Rygoje įgriuvo „Maxima“ prekybos centro stogas
BFL/F64 nuotr. / Rygoje įgriuvo „Maxima“ prekybos centro stogas
Prekybos centro „Maxima“ griūtis Rygoje yra didžiausia tragedija, ištikusi Latviją po Nepriklausomybės atgavimo. Kol kas, Lietuvos URM duomenimis, nėra žinių apie Rygoje nukentėjusius lietuvius.

Lapkričio 21 d., apie 18 val., įgriuvus prekybos centro „Maxima“ stogui, kelios dešimtys Rygos gyventojų atsidūrė spąstuose. Žuvusių skaičius nuolat didėjo, ugniagesiai sakė, kad gelbėjimo operacija tęsis ilgiau nei parą.

Plačiau apie lapkričio 21-osios tragediją Rygoje skaitykite čia.

Latvijos spauda prisimena ir kitas nelaimes, po kurių šalyje buvo paskelbtas gedulas.

Gaisro Alsungos pensionate metu žuvo lietuvė

Antra didžiausia Latvijos tragedija atkūrus Nepriklausomybę laikomas 2007 m. vasario mėn. gaisras Alsungoje, netoli Kuldygos.

Jo metu sudegė 26 žmonės. Visi jie – pirmos ir antros grupės invalidai. Dar 66 nuolatinius pensionato gyventojus iš liepsnų spėjo išgelbėti ugniagesiai.

Gaisre žuvo 37 metų lietuvė Birutė Reinė.

Kai į nelaimės vietą atvyko gelbėtojai, 450 kvadratinių metrų ploto pastatas jau skendėjo ugnyse. Per evakuaciją staiga įgriuvo pensionato stogas ir palaidojo po savimi dešimtis žmonių. Keli neįgalieji apdegė, taip pat nukentėjo vienas gaisrininkas.

Dienraštis L.T. tuomet rašė apie šiame gaisre žuvusią 37 metų lietuvę Birutę Reinę, o jos ketveriais metais vyresnė sesuo Dalia Krasta buvo išgelbėta iš liepsnų.

Abi seserys jaunystėje ištekėjo už latvių. Birutės dvasinė sveikata esą pakriko po gimdymo, o Dalią visiškai išmušė iš pusiausvyros studijos universitete – prieš diplominį darbą jai prireikė medikų globos. Ligos kirčių skausmą padidino vyrų elgesys – latviai savo žmonas metė.

Iki gaisro seserimis rūpinosi tik brolis su broliene, bet dėl atstumo susitikdavo nedažnai.

Žuvo 9 vaikai

Kita tragedija, kurią Latvija prisimena iki šiol, įvyko 1997 m.

Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai Talsi mieste rengė šventę. Jos metu specialiu keltuvu, sumontuotu ant sunkvežimio „Kamaz“, kėlė šventės dalyvius į 30 metrų aukštį.

Pažeidžiant saugumo taisykles buvo pakelta per daug žmonių. Pakėlęs 22 žmones kranas neatlaikė. Nukritę iš didelio aukščio žuvo 9 vaikai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:28
01:03
03:51

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min