TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžioji Britanija nebepakenčia veltėdžių: nuteista dėl pašalpų sukčiavusi čigonė

Grotos
Photos.com / Grotos
Šaltinis: 15min
0
A A

Romų tautybės šešių vaikų motina Helena Ryan 24 savaites praleis už grotų, nes gyveno iš pašalpų, nors sąskaitoje turėjo 173 tūkst. svarų sterlingų santaupų.

Karališkasis Kardifo teismas moteriai skyrė bausmę už tai, kad per dešimt metų ji neteisėtai gavo beveik 100 tūkst. svarų sterlingų pašalpų, rašo dailymail.co.uk.

Didžiosios Britanijos Darbo ir pensijų departamentas nustatė, kad tuo pat metu, kai moteris reikalaudavo paramos iš valstybės, savo sąskaitoje ji turėjo 173 tūkst. svarų sterlingų.

Moters advokatas Peteris Daviesas teisme sakė, kad kaupti santaupas yra sena čigonų tradicija.

„Čigonų bendruomenėje taupyti vaikų ateičiai yra vertybė“, – teigė advokatas.

Ginamoji teisinosi esą jos sąskaitoje laikyti pinigai iš tiesų priklausė jos broliui, kuris mėgo lošti, o ji tik juos saugojo. Teismui ji tvirtino, kad didžiausias brolio laimėjimas buvo 11 tūkst. svarų sterlingų žirgų lenktynėse. Tačiau policijos apklaustas brolis tokio laimėjimo negalėjo atsiminti.

Teisėjas Davidas Wynnas Morganas pareiškė, kad jam neįdomu, iš kur moteris gavo tokius pinigus ir kam jie priklauso, tačiau ji turėjusi juos deklaruoti.

„Per dešimtį metų 96 479 svarai sterlingai buvo neskaidriai gauti iš mokesčių mokėtojų kišenės. Jūs nuolat bandėte paslėpti, kad turite santaupų, ar jos gautos teisėtai, ar ne – nesvarbu. Nepriklausomai nuo to, kam santaupos buvo skirtos, tie pinigai turėjo būti deklaruoti“, – pažymėjo teisėjas.

Didžiosios Britanijos Darbo ir pensijų departamentas nustatė, kad tuo pat metu, kai moteris reikalaudavo paramos iš valstybės, savo sąskaitoje ji turėjo 173 tūkst. svarų sterlingų.

Savo ruožtu prokuroras Carlas Harrisonas sakė, kad moteris vien iš pašalpų gyveno dar nuo 1990-ųjų, tačiau kaltinimai jai reiškiami tik dėl pastarojo dešimtmečio.

Pasak prokuroro, moteriai pavyko nuo valstybės nuslėpti kaupiamas santaupas, nes ji ėmėsi gudrybių. Ji turėjo dvi banko sąskaitas. Vienoje sąskaitoje, registruotoje gyvenamuoju adresu, laikomi pinigai buvo naudojama kasdienėms reikmėms, o santaupoms buvo naudojama sąskaita, registruota Velse, jos tėvų adresu.

Prokuroro teigimu, dviejų sąskaitų prireikė tam, kad būtų įmanoma nuslėpti pinigų judėjimą.

Teisme taip pat paaiškėjo, kad H.Ryan valdė ir savo vaikų sąskaitas – visose jose buvo apie 10 tūkst. svarų sterlingų, kurie, anot moters, buvo sutaupyti per daugelį metų.

Moters advokatas pažymėjo, kad H.Ryan negyvena taip, kaip dauguma čigonų – ji turinti nuolatinę gyvenamąją vietą. Be to, jis pridūrė, kad moteris grąžino visus neteisėtai gautus pinigus valstybei.

„Nėra taip, kad ji mano galinti išsipirkti laisvę, tai supratimas, kad reikia atiduoti tai, ką esi skolingas“, – tikino advokatas.

Jis pridūrė, kad moteris niekada negyveno ištaigiai.

Be to, advokatas aiškino, kad moters nusižengimas nėra toks rimtas, koks būtų, jei dirbantis žmogus būtų gavęs bedarbio pašalpas.

Didžiosios Britanijos Darbo ir pensijų departamento pareigūnas, atsakingas už pašalpų reformą Lordas Freudas teisme pažymėjo, kad sukčiaujantieji dėl pašalpų kasmet iš mokesčių mokėtojų neteisėtai gauna apie 1 mlrd. svarų sterlingų.

„Šie pinigai yra skirti tam, kad padėtume tiems, kuriems labiausiai to reikia, o ne šelptume sukčius“, – pažymėjo pareigūnas.

Pasak jo, Didžiosios Britanijos valdžia artimiausiu metu ne tik labai atidžiai seks, ar pašalpų gavėjai nesukčiauja, bet ir kurdami naują pašalpų sistemą stengsis ją padaryti neįveikiamą nesąžiningiesiems.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min