Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 12 30, 00:11

Didžioji Britanija susigūžusi: panaikinus ribojimus rumunams ir bulgarams, šie išstums lenkus

Naujas oficialiai neskelbtas Didžiosios Britanijos tarnybų užsakymu atliktas tyrimas rodo, kad bulgarai ir rumunai panaikinus darbo ribojimus užplūs Didžiąją Britaniją gerokai didesniais tempais, nei buvo prognozuota. Britai baiminasi, kad atvykėliai sutiks dirbti už mažesnį atlyginimą ir iš darbo vietų išstums lenkus, o tai lems mažiau mokesčių į Didžiosios Britanijos biudžetą, rašo „Daily Mail“.
Britai baiminasi, kad panaikinus darbo ribojimus šalį užplūdusiems rumunams ir bulgarams teks mokėti daugiau socialinių išmokų
Britai baiminasi, kad panaikinus darbo ribojimus šalį užplūdusiems rumunams ir bulgarams teks mokėti daugiau socialinių išmokų / Scanpix nuotr.

Baiminamasi, kad panaikinus darbo ribojimus rumunams ir bulgarams, kils įtampa tarp rytų europiečių ir naujųjų atvykėlių, kurie tarpusavyje kovos dėl darbo.

Tyrimas taip pat rodo, kad Didžioji Britanija gali nukentėti finansiškai, jei už mažesnį uždarbį sutiksiantys dirbti rumunai ar bulgarai nukonkuruos lenkus – šie valstybei sumoka daugiau mokesčių.

Naujieji atvykėliai konkuruos su senbuviais lenkais, o tai gali lemti padidėjusią socialinę atskirtį tarp šių grupių.

Nuo trečiadienio rumunai ir bulgarai, dar vadinami A2 migrantais, turės tokias pačias darbo sąlygas kaip ir kiti Europos piliečiai. Britai mano, kad būtent jų šalis taps patraukliausia daugeliui naujųjų imigrantų.

Tyrimas, kurį atliko Redingo universiteto mokslininkai, buvo užsakytas 74 pietryčių Anglijos grupių tarybų, dirbančių su Didžiosios Britanijos pasienio tarnyba, policija ir medikais. Jį išspausdino dienraštis „Daily Mail“.

Kai kuriuose regionuose mažėja galimybės įsidarbinti britams, o atvykėliams iš Rytų Europos – didėja. Manoma, kad panaikinus darbo apribojimus rumunams ir bulgarams, atotrūkis tarp britų ir atvykėlių gali padidėti dar labiau.

Ir taip jau perpildytose mokyklose bus sunku rasti vietų atvykėlių vaikams. Ligoninės gali būti perpildytos, baiminamasi ir dėl būsto krizės. Padidės valstybės išmokos, pavyzdžiui, už vaikus.

Atitinkamos įstaigos gali nesurinkti pakankamai komunalinių mokesčių iš naujųjų migrantų tam, kad sumokėtų už paslaugas, kuriomis šie naudosis. Naujieji atvykėliai dažnai susispiečia viename name ir ilgą laiką gyvena pagal laikiną apgyvendinimo tvarką.

Naujieji atvykėliai konkuruos su senbuviais lenkais, o tai gali lemti padidėjusią socialinę atskirtį tarp šių grupių.

Tyrime nepateikiami jokie konkretūs skaičiai, tačiau kalbama apie gerokai didesnę naujųjų atvykėlių bangą, nei buvo prognozuota anksčiau.

Tikėtina, kad migrantai iš Rytų Europos migrantai dalį darbų perims iš britų, o tendencijos mastas labai priklausys nuo padėties konkrečiuose regionuose. Tyrimo autoriai tai pat pažymi, kad nuo 2004–ųjų, kai Didžiąją Britaniją užplūdo lenkai su septynių kitų Rytų Europos valstybių piliečiais – tarp jų ir lietuviais, – nedarbas tarp britų sumažėjo.

Nuo Naujųjų metų rumunai ir bulgarai galės be kliūčių įsidarbinti Britanijoje. Dabar jiems leidžiama dirbti, bet išlieka vizų apribojimai ir būtinas darbo leidimas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min