Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiojoje Britanijoje audra kelia transporto chaosą

Audra Didžiojoje Britanijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Audra Didžiojoje Britanijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiojoje Britanijoje didžiausia per pastarąjį dešimtmetį audra pirmadienį sutrikdė transporto eismą, skelbia bbc.co.uk. Audra pasiekė ir Nyderlandus bei Prancūziją.

Papildyta 16.03 val. Amsterdame smarkaus vėjo išverstas medis pirmadienį užmušė vieną moterį, pranešė policija, perspėjusi žmones likti namuose, kai stipri audra užgriuvo Angliją, Prancūziją ir Nyderlandus.

„Žuvo viena moteris – nežinome, kokio ji amžiaus, – Amsterdamo policijos atstovas Nabilas Ou-aissa sakė naujienų agentūra AFP. – Ji ėjo prie Herengrachto (centrinio kanalo), kai užvirto medis. Su ja buvęs vyras išvežtas į ligoninę.“

Dar vienas žmogus buvo sunkiai sužalotas, kai medis užvirto ant jo automobilio Amsterdame, nurodė nacionalinė naujienų agentūra ANP, iš pradžių paskelbusi, kad tas asmuo žuvo.

Dėl audros buvo sustabdyti visi traukinių reisai iš Amsterdamo centrinės stoties ir į ją, informavo nacionalinė geležinkelių bendrovė NS.

Taip pat buvo sustabdyti traukiniai, kursuojantys tarp Amsterdamo ir netoliese esančio Schipholio tarptautinio oro uosto.

Pačiame oro uoste, kuris yra ketvirtas judriausias Europoje ir kasdien aptarnauja 120–140 tūkst. keleivių, daugelis skrydžių į Europos miestus buvo atidėti arba atšaukti.

Papildyta 13.53 val. Daugiau nei 450 žmonių buvo kelioms valandoms įstrigę dviejuose keltuose prie Doverio uosto, kai jis buvo uždarytas, didžiulėms bangoms talžant krantus abipus Lamanšo sąsiaurio. Prie Anglijos pietinių krantų esančioje Vaito saloje vėjo greitis siekė 159 kilometrus per valandą, nurodė Britanijos nacionalinis Meteorologijos biuras. Kituose regionuose smarkios liūtys ir vėjai, kurių greitis buvo apie 129 kilometrai per valandą, išvartė šimtus medžių, o Londono centre kranas užvirto ant vieno vyriausybinio pastato. Kaip nurodė policija, per tą incidentą žmonės nenukentėjo.

Energetikos tinklų asociacija paskelbė, kad visoje Britanijoje be elektros liko apie 220 tūkst. namų.

Tuo tarpu šiaurės Prancūzijoje pirmadienį paryčiais dėl audros be šviesos buvo likę apie 65 tūkst. namų, nurodė elektros tinklų bendrovė ERDF, anksčiau pranešusi, jog siaučiant vėtrai, kurios vėjo siekė 139 kilometrus per valandą, be elektros buvo likę 75 tūkst. būstų.

Tuo tarpu daugiau nei 30 ugniagesių buvo pasiųsti malšinti liepsnų po dujų sprogimo Hounslou rajone vakarų Londone, kuris driokstelėjo, kai nuvirtęs medis pažeidė centrinę dujų magistralę. Per tą incidentą sugriuvo trys namai, o dar du buvo apgadinti, pranešė ugniagesių tarnyba.

„Aišku, kad ši naktis buvo sunki daugeliui londoniečių, o (padėtis) tebėra neįtikėtinai sudėtinga ryte“, – sakė sostinės meras Borisas Johnsonas.

Taip pat buvo uždaryti keli dideli tiltai, įskaitant tiltą per Severno upės žiotis, jungiantį Angliją ir Velsą. Meteorologijos biuras nurodė, kad kai kuriose vietovėse per naktį prilijo 50 milimetrų, audrai slenkant per Didžiąją Britaniją į rytus.

Papildyta 12.22 val. BBC praneša apie antrą auką. 50-metį vyrą sutraiškė nuolaužos, užkritusios ant jo automobilio. Nelaimė įvyko 6 val. 50 min. (8 val. 50 min. Lietuvos laiku) Vatforde, Šiaurės Londone.

Papildyta 11.55 val. Kento policija patvirtino pirmąją audros auką. 17-metė mergina žuvo miegodama savo namuose Heverio miestelyje, kai ant namo užgriuvo medis.

9 val. 10 min. vietos laiku (11 val. 10 min. Lietuvos laiku) atidarytas Doverio uostas. „Mums malonu patvirtinti, kad Doverio uostas jau atidarytas ir keltai vėl plaukioja“, – laikraštis „The Guardian“ cituoja uosto atstovę.

Papildyta 11.01 val. Šiuo metu Anglijoje ir Velse be elektros liko apie 140 tūkst. žmonių. 

Meteorologijos biuras Didžiojoje Britanijoje paskelbė 152 perspėjimus dėl potvynio pavojaus. 

Papildyta 09.56 val. Kelių agentūra, kuri prižiūri Anglijos automobilių kelių tinklą, nurodė, jog dėl smarkaus vėjo teko sustabdyti eismą pietų kryptimi Londone esančioje svarbioje Dartfordo sankryžoje, taip pat eismą abiem kryptimis 2-uoju Severno tiltu automagistralėje M4, jungiančioje pietų Velsą ir Angliją.

Geležinkelių bendrovė „Network Rail“ paskelbė, kai kai kurių reisų traukiniai tikriausiai nekursuos iki 9 val. vietos (11 val. Lietuvos) laiku.

Prognozuojama, kad smarkūs vėjai toliau siautės Britanijos rytuose, Rytų Midlandso, Vakarų Midlandso, Pietryčių bei Pietų Velso regionuose ir kad šoninis vėjas kelia didelį pavojų motociklams bei automobiliams aukštais šonais, pridūrė Kelių agentūra.

Smarkiausi vėjai smogė Britanijai priklausančiai Vaito salai – ten 6 val. Grinvičo (8 val. Lietuvos) laiku vėjo greitis siekė 160 kilometrų per valandą, informavo Meteorologijos biuras.

Papildyta 09.36 val. Hitrou oro uoste dėl audros atšaukta 130 reisų. Anglijos pietvakariuose ir Velse be elektros tiekimo liko apie 2 tūkst. namų. Kai kuriose vietovėse paskelbtas potvynio pavojus. 

Papildyta 09.31 val. Audra užklupo ir Prancūziją. „France Info“ skelbia, kad Prancūzijos šiaurės rytuose apie 75 tūkst. namų dėl stichijos šėlsmo liko be elektros. Daugiausia problemų dėl elektros tiekimo kyla Normandijoje ir Bretanėje. Vėjo greitis šiuose regionuose siekia 130 km/val. Užfiksuota, kad La Manšo sąsiauryje bangų aukštis – 17 metrų. 

Pranešama, kad pietinėje Didžiosios Britanijos dalyje atšaukta didžioji dalis traukinių reisų.

Vairuotojai, ketinantys keliauti pietų Velse ir Anglijoje, perspėjami apie tai, kad eismo sąlygos bus sudėtingos ir dalis kelių bus uždaryti. Hitrou oro uoste šiuo metu atšaukta apie 60 skrydžių. Pranešama, kad gali būti atšaukta ir daugiau skrydžių, tad keliaujantys turėtų sekti informaciją. 

Audra pareikalavo ir pirmosios aukos – be žinios dingo 14-etis, kuris linksminosi jūroje su draugais. Paauglio paieškos nutrauktos. 

Didžiausia per pastarąjį dešimtmetį audra Didžiojoje Britanijoje pirmadienio vakarą į šalies pietus turi atnešti smarkias liūtis ir vėjus, kurių greitis gali siekti 130 kilometrus per valandą.

Meteorologai perspėjo, kad audra gali vartyti medžius, apgadinti pastatus ir sutrikdyti elektros tiekimą bei transportą. Liūtis pietų Anglijoje ir pietų Velse lydės stiprus gūsingas vėjas – meteorologai regione paskelbė trečios kategorijos pavojų pagal keturių kategorijų skalę.

Praėjusį kartą panašaus stiprumo vėjas Didžiojoje Britanijoje buvo užregistruotas 2008 metų kovą, bet sinoptikė Helen Chivers sakė, kad prognozuojama žala gali būti panaši kaip ir per 2002 metų spalio audrą.

Taip pat buvo palyginimų su 1987 metų spalio „Didžiąja audra“, per kurią Didžiojoje Britanijoje žuvo 18 žmonių, o Prancūzijoje – keturi. Ta audra išvertė 15 mln. medžių ir padarė žalos daugiau kaip už 1 mlrd. svarų (1,2 mlrd. eurų pagal dabartinį kursą), o jos vėjų greitis siekė 185 km per valandą, Londone – 150 km.

Šiemetinei audrai duotas Šv. Judo Tado vardas. Šis katalikų šventasis laikomas patekusiųjų į beviltišką padėtį, dingusių daiktų ir žmonių globėju, o jo diena minima pirmadienį. Audra tikriausiai paveiks ir Šiaurės Prancūziją, o paskui nuslinks Danijos link.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min