Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje mėsainiuose aptikta arkliena

Hamburgeris
Photos.com / Mėsainis
Šaltinis: 15min
0
A A

Kai kurie Didžiosios Britanijos ir Airijos prekybos centrai žmonėms pardavinėjo mėsainius su arkliena, praneša naujienų tarnyba BBC. Tokią informaciją paviešino Airijos maisto saugos tarnyba.

Išsiaiškinta, iš kokių dviejų Airijos ir vienos Didžiosios Britanijos perdirbimo bendrovės buvo tiekiama mėsa. Atliekami tolimesni tyrimai. Akcentuojama, kad pavojaus žmonių sveikatai nėra. 

Mėsainiai buvo pardavinėjami Jungtinės Karalystės ir Airijos prekybos tinkle „Tesco“. Airijoje jų buvo galima įsigyti ir „Dunnes Stores“, „Lidl“ bei „Aldi“. 

Airijos maisto saugos tarnyba teigia, kad mažmeninės prekybos tinklai iš apyvartos mėsainius išėmė.

„Airijos kultūroje nėra įprasta valgyti arklieną, todėl mėsainyje mes tikrai nesitikime jos ir rasti“, - sakė profesorius.

Iš viso ištirtos 27 prekės, dešimtyje iš jų aptikta arklių DNR, 23-uose rasta kiaulių DNR.  Arkliena „Tesco“ mėsainiuose sudarė apie 29 proc. mėsos kiekio.  Be to, buvo ištirtas 31 jautienos produktas, įskaitant sūrio pyragą, jautienos ir kario pyragą bei lazaniją. 21 rezultatas parodė, jog gaminiuose yra kiaulių mėsos. 

Airijos maisto saugos tarnybos vadovas, profesorius Alanas Reilly pabrėžė, jog išvados visuomenės sveikatai pavojaus nekelia, tačiau verčia susirūpinti. 

„Kiaulių DNR buvimas produktuose nestebina, atsižvelgiant į tai, kad tose pačiose gamyklose apdorojama skirtingų gyvūnų mėsa. Tačiau neaišku, kaip joje atsidūrė arklių mėsa, nes gamybos procese ji nenaudojama“, – teigė profesorius.

Profesoriaus teigimu, kai kurių religinių grupių ir tiesiog atskirų žmonių įsitikinimai neleidžia valgyti kiaulienos, tad kiaulių DNR pėdsakų buvimas yra netoleruotinas. 

Airijos žemės ūkio ministras teigė esąs susirūpinęs dėl tyrimų išvadų ir į gamyklą nusiuntė veterinarus. 
 
 
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min