Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiojoje Britanijoje iš vergijos išlaisvinti 24 žmonės, jų gyvenimo sąlygos kėlė siaubą

Policija Londone
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Policija Londone
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiosios Britanijos policija išlaisvino 24 žmones, kurie vergijoje išbuvo 15 metų. Žmonės į netoli Londono esantį čigonų taborą buvo atvežami iš miesto nakvynės namų ar vietų, kur dalinamas maistas bei socialinės pašalpos. Pareigūnai teigia, kad jų gyvenimo sąlygos buvo pasibaisėtinos, skelbia BBC. Rašoma, kad tarp šių žmonių galėjo būti ir keli lietuviai.

Leiton Bazaro miestelyje, esančiame į šiaurės vakarus nuo Londono, dalyvaujant 200 pareigūnų, buvo surengtas didžiulis reidas, kurio metu buvo atskleistas prekybos žmonėmis tinklas.

Kaip teigia pareigūnai, 24 išlaisvinti žmonės dirbo vergais čigonų tabore. Tarp jų – britai, rumunai, lenkai. Manoma, kad tarp vergų galėjo būti ir du lietuviai arba rusai.

Kai kurie jų vergijoje, kaip manoma, išbuvo apie 15 metų.

Daugelis jų, policijos atstovų manymu, į taborą pakliūdavo pagal tą pačią schemą. Aukas pagrobėjai rasdavo vietose, kur Londone dalinamas nemokamas maistas arba eilėse prie socialinių pašalpų. „Samdydami“ žmones pagrobėjai jiems žadėdavo maitinimą, nakvynę ir apie 300 litų per dieną dydžio atlyginimą priemiestyje esančioje fermoje.

Iš tiesų užverbuoti žmonės buvo sodinami į konteinerius, skirtus arkliams ar šunims pervežti, atvežami į taborą ir verčiami dirbti už maistą, kurio pakakdavo tik išgyvenimui. Jie buvo nuskutami plikai, o mėginantys pabėgti būdavo sugaunami ir sumušami. Kai kurie žmonės sulaikymo metu buvo išsitepę ekskrementais.

Tiesa, keliems vergams pavyko pabėgti, jie ir papasakojo policijai apie tai, kas ten vyksta.

Policininkai teigia, kad daugelis išlaisvintų žmonių buvo labai blogos būklės, nes buvo laikomi antisanitarinėmis sąlygomis ir šaltyje. Dabar jie gydomi medicinos centruose, jiems suteikiama pagalba. Specialistai teigia, kad daugeliui jų prireiks nemažai laiko, kad sugebėtų atsigauti.

Dėl šių nusikaltimų sulaikyti keturi taboro gyventojai – trys vyrai ir viena moteris. Pas juos rasta ir ginklų bei narkotikų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min