Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 12 14, 12:05

Didžiojoje Britanijoje plinta kiaulių gripas, jau mirė 10 žmonių

Per praėjusias šešias savaites Didžiojoje Britanijoje nuo viruso H1N1, pasaulyje dar žinomo kiaulių gripo pavadinimu, mirė 10 žmonių, kurių amžius iki 65 metų, patvirtino šalies Sveikatos apsaugos agentūra (HPA), remdamasi „Medical News Today“. Ekspertai pabrėžia, kad šią žiemą šalyje vėl plinta kiaulių gripas.
Kiaulių gripas
Kiaulių gripas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Skelbiama, kad iš per praėjusią savaitę užfiksuotų 89 gripo atvejų 18 buvo kiaulių gripas. Ekspertai ima baimintis naujos kiaulių gripo epidemijos, todėl ragina Didžiosios Britanijos gyventojus skiepytis.

Medikai teigia, kad dauguma nuo kiaulių gripo mirusių žmonių jau turėjo tam tikrų sveikatos problemų, tačiau taip buvo ne visais atvejais.

Sveikatos apsaugos agentūros Kvėpavimo takų ligų skyriaus vadovas profesorius Johnas Watsonas sako, kad šiemet kiaulių gripas plinta sparčiau nei tikėtasi. Šalies žiniasklaida pranešė, kad šią savaitę gripo protrūkis užfiksuotas aštuoniose mokyklose ir vienose kareivinėse. Kai kuriems žmonėms nustatytas H1N1 virusas.

Praėjusiais metais Didžioji Britanija buvo viena iš labiausiai nuo kiaulių gripo, kuris kilo Meksikoje, nukentėjusių šalių. Piko metu šalyje buvo užfiksuota 100 tūkst. kiaulių gripo atvejų. „The Independent“ duomenimis, nuo šio viruso šalyje mirė 494 žmonės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min