TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiojoje Britanijoje skalūnai sulaukia ne protestų, o palaikymo

Skalūnų dujų telkiniai pasaulyje
Wikimedia.org žemėlapis / Skalūnų dujų telkiniai pasaulyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiosios Britanijos vyriausybei patariančios Klimato kaitos komisijos pirmininkas sako, kad šalis turėtų nebijoti ir išnaudoti savo skalūnų išteklius.

Pasak Lordo Debeno, skalūnų dujos parūpintų Didžiajai Britanijai saugų energijos šaltinį, nekeldamos grėsmės aplinkai. Kalbėdamas su dienraščiu „The Times“ jis atmetė kritiką, kurią skalūnų dujų gavybai išsako „žaliųjų pažiūrų žmonės“.

Tarptautinė aplinkosaugos organizacija „Greenpeace“ sako, kad hidraulinis ardymas, skalūnų dujų išgavimo būdas, keltų grėsmę aplinkai, o dujos nepadėtų atpiginti energijos.

„Netiesa, kad hidraulinis ardymas sunaikins aplinką ir dėl to ateis pasaulio pabaiga, – sakė Lordas Debenas. – Ir vis dėlto kai kurie žaliųjų pažiūrų žmonės tvirtina būtent tai.“

Buvęs Didžiosios Britanijos aplinkos sekretorius Lordas Debenas vadovauja 2008 metais įkurtam Klimato kaitos komitetui, kurio užduotis – konsultuoti vyriausybę ir analizuoti klimato kaitos tyrimus, ekonomines implikacijas bei politiką.

„Netiesa, kad hidraulinis ardymas sunaikins aplinką ir dėl to ateis pasaulio pabaiga, – sakė jis. – Ir vis dėlto kai kurie žaliųjų pažiūrų žmonės tvirtina būtent tai.“

Lordas Debenas mano, kad žmonėms „turėtų rūpėti mūsų energijos tiekimo saugumas“ ir kad šaliai reikia daugiau vietoje išgaunamų dujų.

Jis sako, kad skalūnai nepadės atpiginti energijos, nes „Dievas sugebėjo juos padėjo tokiose vietose, kur bus ypač sunku“ gauti leidimus hidrauliniam ardymui.

Skalūnų dujos išgaunamos išgręžiant gilius gręžinius uolienose ir tada leidžiant vandenį, chemines medžiagas ir smėlį.

Didžiosios Britanijos finansų ministras George'as Osborne'as praeitą savaitę pranešė apie didesnę finansinę paramą skalūnų dujas išgaunančioms bendrovėms ir pažadėjo perpus sumažinti mokesčius pirmiesiems pelnams.

Tuo tarpu nesutariama dėl galimų hidraulinio plėšymo pasekmių aplinkai, pavyzdžiui, vandens šaltiniams.

Be to, „Greenpeace“ tvirtina, kad skalūnai nepadės atpiginti energijos šalies vartotojams, nes išgautos dujos bus greičiausiai parduodamos didžiausią kainą siūlantiems užsienio pirkėjams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min