TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiosios Britanijos monarchijoje – nauji vėjai

Elizabeth II
Telegraph nuotr. / Elizabeth II
Šaltinis: vakarai.us
0
A A

Didžiosios Britanijos karališkoji šeima ir valdantieji šalies sluoksniai nutarė šiek tiek pakeisti šimtmečius gyvavusias tapimo valdovais tradicijas. Kaip praneša monarchų atstovai, ketinama leisti karaliais tapti ir tiems karališkiesiems atstovams, kurie yra sukūrę šeimas su katalikais. Ir visai nesvarbu, kokios lyties paveldėtojas. Iki šiol tai buvo neįmanoma.

Pagaliau galima tikėtis, jog diskriminacija karališkojoje šeimoje baigsis.

Dar anksčiau viešėdamas Brazilijoje britų premjeras Gordonas Brownas teigė, jog „atėjo laikas spręsti klausimus, susijusius su likusių karališkųjų asmenų sosto paveldėjimo problema. Tiesiog reikia permainų. Tai ne šiaip paprastų klausimų nagrinėjimas. Manau, jog žmonės, gyvenantys XXI amžiuje, neturi būti diskriminuojami nė vienoje srityje.“

Taisyklės, numatančios, kaip tampama karaliumi arba karaliene, išleistos dar 1701-aisiais metais. Anot šio paveldėjimo akto, karališkosios šeimos narys netenka teisės į sostą, jei sukuria šeimą su kataliku arba iš anglikono atsiverčia į kitą religiją.

Maža to, vyriškos giminės palikuonys turi pirmenybę paveldint sostą. Tai yra, jei dabartinė karalienė Elizabeth II būtų turėjusi jaunesnį brolį, jis ir būtų tapęs karaliumi, palikęs vyresnę sesutę be karūnos po to, kai 1952-aisiais mirė buvęs karalius Jurgis VI.

Svarbu nepamiršti, jog formaliai Didžiosios Britanijos karalius yra dar penkiolikos valstybių monarchas, taigi karalių skyrimo tvarka yra ne tik Didžiosios Britanijos vidaus reikalas. Tai tarptautinio sprendimo reikalaujanti problema.

Jei šis paveldėjimo aktas bus pakeistas pagal siūlomas naujoves, tuomet princesė Anna, jaunesnioji Princo Charleso sesuo, taps ketvirtąja kandidate užimti sostą (po paties Charleso ir dviejų jo sūnų) ir aplenks du jaunesniuosius brolius.

Ši nauja tvarka padėtų taip visų laukiamam princui Williamui tapti karaliumi, nes jei vis dar galios senieji įstatymai, jis prarastų teisę į sostą vos vedęs katalikę, kas, visai tikėtina, greitai gali nutikti.

Kai kurie monarchų atstovai tvirtai laikosi savo žmogiškųjų principų ir nepaiso karališkų taisyklių. Štai, pavyzdžiui, karalienės Elizabeht II pusbrolis priklauso nedaugeliui karališkosios šeimos narių, kurie savo noru atsisakė paveldėjimo teisių, kad galėtų tuoktis su kitų religijų atstovais.

Kaip rodo visuomenės apklausa, net 80 procentų britų palaiko naujas karalių skyrimo tvarkos taisykles.

Apklausti britai ne tik pritaria naujoms karalių skyrimo taisyklėms, bet ir pageidauja, kad po dabartinės karalienės mirties valdymas pernelyg nesikeistų – žmonės nori, kad Didžioji Britanija ir toliau liktų konstitucine monarchija.

vakarai.us
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min