Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiosios Britanijos pareigūnai į pagalbą tiriant žmogžudystę pasitelkė „Facebook“

Policija socialiniame tinkle sukūrė skelbimą, kurį spustelėjus žmonės gali susisiekti su pareigūnais per „Facebook“.
Avonandsomerset.police.uk nuotr. / Policija socialiniame tinkle sukūrė skelbimą, kurį spustelėjus žmonės gali susisiekti su pareigūnais per „Facebook“.
Šaltinis: 15min
0
A A

25 metų kraštovaizdžio architektės Joannos Yeates žmogžudystę tiriantys Didžiosios Britanijos pareigūnai nusprendė į pagalbą pasitelkti socialinį tinklą „Facebook“.

Apie Kliftone gyvenusios moters dingimą policijai buvo pranešta dar gruodžio viduryje, o Kalėdų dieną pareigūnai rado jos kūną Failando miestelyje, skelbia BBC.

Policija socialiniame tinkle sukūrė skelbimą, kurį spustelėjus žmonės gali susisiekti su pareigūnais per „Facebook“. Skelbimas socialinio tinklo vartotojams rodomas atsitiktine tvarka, kartu su reklamomis. Jis rodomas tik „Facebook“ vartotojams iš Didžiosios Britanijos.

Policijos teigimu, tai efektyvesnė priemonė, nei plakatai gatvėse ar praeiviams dalinamos skrajutės, leidžianti pasiekti didesnę auditoriją.

Pareigūnai socialiniame tinkle jau sulaukė daugiau nei 260 žinučių iš žmonių. Informacija apie atliekamą tyrimą „Facebook“ pasidalino per 24 tūkst. vartotojų, o svetainę, kurioje pateikiama naujausia su tyrimu susijusi informacija, aplankė per 63 tūkst. žmonių. Vaizdo įrašus iš gatvėse įrengtų kamerų, kuriuose moteris užfiksuota paskutinį kartą, svetainėje „YouTube“ peržiūrėjo per 70 tūkst. žmonių.

Policijos teigimu, tai efektyvesnė priemonė, nei plakatai gatvėse ar praeiviams dalinamos skrajutės, leidžianti pasiekti didesnę auditoriją.Detektyvas Philas Jonesas teigė, jog šis skelbimas paskatins su policija susisiekti daugiau žmonių, ką nors žinančių apie nužudytąją ar mačiusių ką nors įtartina. „Dauguma žmonių šiais laikais leidžia laiką „Facebook“ ir kituose socialiniuose tinklalapiuose. Didelei daliai žmonių tai tapo kasdienybe, – sakė P.Jonesas. – Dar kartą raginu visus, kurie turi kokios nors informacijos, susisiekti su mano komanda ir pagelbėti mums atliekant tyrimą. Leiskite mums patiems nuspręsti, ar ši informacija yra reikšminga.“

Anot jo, tai ne pirmas kartas, kai policija naudoja „Facebook“ tirdama nusikaltimus.

J.Yeates žmogžudystę tiriantys pareigūnai teigia, jog nerasta jokių įrodymų, kad moteris būtų seksualiai išnaudota, tačiau neatmetama, jog tai galėjo būti vienas iš motyvų. Įtarimai dėl žmogžudystės buvo pateikti 65 metų Chrisui Jefferiesui, kuris nuomavo moteriai butą, tačiau po apklausos vyras buvo paleistas už užstatą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min