Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiosios Britanijos tyrimas dėl Ruperto Murdocho vadovaujamos žiniasklaidos bendrovės „News Corp.“ gali sukompromituoti vyriausybę

Rupertas Murdochas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rupertas Murdochas
Šaltinis: BNS
0
A A

Tarptautinės žiniasklaidos magnato Ruperto Murdocho pasirodymas trečiadienį tyrimą dėl žurnalistikos etikos atliekančios komisijos posėdyje gali padidinti spaudimą Didžiosios Britanijos vyriausybei, kai antradienį vykusiame posėdyje buvo atskleisti jos ryšiai su žiniasklaidos imperija.

„News Corp.“ vadovas R.Murdochas stos prieš vadinamąją Levesono tyrimo komisiją, kuri nori užduoti klausimų apie Britanijoje jo bendrovės leidžiamus laikraščius ir ryšius su Jungtinės Karalystės įstatymų leidėjais.

Antradienį R.Murdocho sūnus Jamesas taip pat buvo klausinėjamas apie bendrovės ryšius su vyriausybe.

Atliekant tyrimą, pradėtą kilus skandalui dėl vieno bulvarinio laikraščio vykdyto telefoninio šnipinėjimo, antradienį J.Murdochas papasakojo komisijos nariams, kad jis reguliariai gaudavo iš vyriausybės konfidencialios informacijos, kaip reaguojama į „News Corp.“ pastangas perimti mokamos televizijos milžinės „BSkyB“ visišką kontrolę.

Dramatišką parodymų teikimo dieną paskelbti R.Murdocho žiniasklaidos imperijos elektroniniai laiškai atskleidė, kad „News Corp.“ palaikė itin dažnus ir glaudžius ryšius su kultūros ministro Jeremy Hunto patarėjais.

J.Murdochas papasakojo komisijos nariams, kad jis reguliariai gaudavo iš vyriausybės konfidencialios informacijos, kaip reaguojama į „News Corp.“ pastangas perimti mokamos televizijos milžinės „BSkyB“ visišką kontrolę.

Britanijos laikraščiai trečiadienį prognozavo, kad Rupertas Murdochas gali pasinaudoti proga atgręžti šį tyrimą prieš vyriausybę, kuri, jo įsitikinimu, pavertė jį atpirkimo ožiu per skandalą, atsidūrusį žiniasklaidos dėmesio centre praeitą vasarą.

39 metų Jamesas Murdochas antradienį pripažino per vieną 2010 metų kalėdinį vakarėlį kalbėjęsis dėl planuoto „BSkyB“ perėmimo su Didžiosios Britanijos premjeru Davidu Cameronu (Deividu Kameronu), nors šis anksčiau neigė dalyvavęs kokiuose nors „netinkamuose pokalbiuose“.

Tačiau J.Murdochas neigė, kad J.Huntas buvo aktyvus televizijos bendrovės perėmimo, kurio vėliau buvo atsisakyta, „entuziastas“ vyriausybėje.

Tuo tarpu SMS žinutės, kuriomis susirašinėjo „News Corp.“ viešųjų ryšių direktorius Fredericas Michelis Frederikas Mišelis) ir J.Hunto specialusis patarėjas Adamas Smithas, veikiausiai atskleidžia jųdviejų glaudų bendradarbiavimą tariantis, kaip izoliuoti šios sutarties priešininkų pastangas.

Vienoje žinutėje, kuri buvo paskelbta tyrimo tinklalapyje, F.Michelis rašė: „Manau, esame geroje padėtyje, ar ne?“.

Į ją A.Smithas atsakė: „Tikrai taip. Jeremy (Huntas) patenkintas.“

Kitoje žinutėje F.Michelis matomai klausia, kodėl šis procesas taip ilgai trunka: „Sakėte man, kad iki birželio 24-sios“.

A.Smith atsakė: „Ir tai nepasikeitė. Bet negalime sakyti žurnalistams, tiesa?“

„News Corp.“ pernai liepą buvo priversta atsisakyti mėginimų perimti labai pelningą „BSkyB“, kai jos laikraščių leidybos bendrovė Didžiojoje Britanijoje įsivėlė į skandalą dėl telefoninio šnipinėjimo, kurį vykdė bulvarinis laikraštis „News of the World“.

Tačiau jeigu šis procesas būtų tęsiamas, J.Huntas būtų turėjęs priimti pusiau teisinį sprendimą, ar sandorį galima vykdyti, nors oficialiai jis būtų tik pateikęs išvadą, ar perėmimas kelia pavojų žiniasklaidos pliuralizmui.

Kai buvo paviešinti minėti elektroniniai laiškai, lažybų organizatoriai liovėsi priiminėti statymus lažybose, ar J.Huntas bus priverstas atsistatydinti, kaip pareikalavo opozicinės Leiboristų partijos lyderis Edas Milibandas (Edas Milibandas).

„Aš pats esu sakės, kad visi politikai, įskaitant leiboristus, tapo per daug artimais Murdochams, tačiau tai visiškai kitokia kalba“, – pareiškė E.Milibandas.

J.Huntas vėliau sakė, kad jis elgėsi laikydamasis „skrupulingo sąžiningumo“ ir teigė raštu kreipęsis į Levesono komisiją, prašydamas galimybės artimiausiu laiku stoti prieš tyrėjus, „kad išspręstų šį klausimą kiek įmanoma greičiau“.

D.Camerono atstovas tvirtino, kad premjeras toliau visiškai pasitiki J.Huntu, kuris taip pat atlieka svarbų vaidmenį ruošiantis šiemet Londone vyksiančiai olimpiadai.

Trečiadienį laikraščiai kritikavo vyriausybę, o dienraštis „The Guardian“, atskleidęs didžiąją dalį šnipinėjimo skandalo, pirmajame puslapyje rašė „Murdocho ministras“.

Verslo dienraštis „The Financial Times“ savo pirmajame puslapyje skelbė „Murdochai atsigręžia prieš Cameroną ir Huntą“, o dienraštis „Daily Mail“ jam antrino: „Murdochų kerštas“.

Britų kultūros ministro patarėjas atsistatydino dėl ryšių su Murdocho žiniasklaidos imperija

Vienas Didžiosios Britanijos kultūros ministro patarėjas atsistatydino trečiadienį, kai tarptautinio žiniasklaidos magnato Ruperto Murdocho sūnus Jamesas atskleidė, jog vyriausybė jų įmonių grupei perduodavo konfidencialios informacijos, Murdochams siekiant įsigyti mokamos televizijos milžinę "BSkyB".

Kultūros ministro Jeremy Hunto (Džeremio Hanto) specialusis patarėjas Adamas Smithas (Adamas Smitas) pareiškė paliekantis postą, sakydamas: "Pripažįstu, kad mano veiksmai kai kada nueidavo per toli."

Vadinamojo Levesono tyrimo dėl žurnalistikos etikos antradienį paviešinti elektroniniai laiškai rodo, kad A.Smithas faktiškai perduodavo Murdochų įmonių grupei "News Corp." informaciją apie pažangą jos pastangose perimti visą "BSkyB" kontrolę.

J.Huntas pagal savo pareigas privalėjo nuspręsti, ar vyriausybei dera perduoti visą "BSkyB" kontrolę į "News Corp." rankas, kitoms suinteresuotoms šalims baiminantis, kad Murdochai įgis per didelę įtaką Britanijos žiniasklaidai.

Galiausiai "News Corp." atsisakė planų perimti "BSkyB" pernai liepą, kilus dideliam skandalui dėl telefoninio šnipinėjimo, vykdyto Murdochų imperijai priklausiusio bulvarinio laikraščio "News of the World".

Pranešime apie savo atsistatydinimą A.Smithas nurodė, kad jo ryšiai su "News Corp." lobistu Fredericu Micheliu (Frederiku Mišeliu) sudarė įspūdį, jog "News Corporation" palaikė pernelyg glaudžius ryšius su (Kultūros) departamentu".

A.Smithas tvirtino, kad jo ryšių su F.Micheliu "turinys ir mastas" buvo suderintas su J.Huntu, kuris pats turėtų trečiadienį padaryti pranešimą parlamente.

J.Huntas, kuris taip pat atsakingas už pasiruošimus šiemet Londone vyksiančiai olimpiadai, tvirtino, kad dės "labai, labai ryžtingas pastangas parodyti, jog elgiausi visiškai sąžiningai", vertindamas "BSkyB" perėmimo galimybes.

Rupertas Murdochas trečiadienį davė parodymus Levesono tyrimui trečiadienį po jo sūnaus apklausos antradienį, ir sakė, kad niekada neprašė Britanijos premjero jokių paslaugų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min