Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiosios Britanijos, Vokietijos ir Prancūzijos ultimatumas V.Putinui: liko dvi dienos

Davidas Cameronas, Francois Hollandas ir Angela Merkel
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Davidas Cameronas, Francois Hollandas ir Angela Merkel
Šaltinis: 15min
0
A A

Naujasis Didžiosios Britanijos gynybos sekretorius Michaelis Fallonas įspėjo Rusijos lyderį Vladimirą Putiną „išsinešdinti iš Rytų Ukrainos“, reaguodamas į Malaizijos oro linijų lėktuvo numušimu įtariamų teroristų ir Maskvos veiksmus. Didžioji Britanija, Vokietija ir Prancūzija Kremliui duoda laiko atskvošėti iki antradienio. Jei to nebus, antradienį ES turėtų paskelbti naujas, daug griežtesnes sankcijas Rusijai.

M.Fallonas, kurį į pareigas antradienį paskyrė Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas, apkaltino Rusiją „terorizmo rėmimu“, rašo Independent.co.uk.

V.Putinas turi liautis kišęsis

Mes nežinome, ar kas nors pasakė „numuškime civilinį lėktuvą, nesvarbu, iš kur jis“. Tačiau privalome išsiaiškinti“, – kalbėjo M.Fallonas.

„Turime Vladimirui Putinui aiškiai parodyti, kad jeigu dar bus tokio kišimosi į Ukrainos reikalus kaip šis – ir pasirodo, kad Vladimiras Putinas slypi už viso šito, – bus ir pasekmių. Jis turi žinoti, kad Vakarai reaguos“, – kalbėjo M.Fallonas.

M.Fallonas paneigė pareiškimus, kad Didžioji Britanija negali daryti įtakos Rusijos agresijai prieš Ukrainą: „Jeigu Rusija yra pagrindinis kaltininkas, galime imtis tolesnių veiksmų prieš juos ir parodyti, kad jų remiamas karas yra visiškai nepriimtinas.“

„Ukrainos piliečiai įsitikinę, kad Rusija remia terorizmą. Mes nežinome, ar kas nors pasakė „numuškime civilinį lėktuvą, nesvarbu, iš kur jis“. Tačiau privalome išsiaiškinti“, – kalbėjo britas.

Scanpix nuotr./Britų gynybos sekretorius Michaelis Fallonas
Scanpix nuotr./Britų gynybos sekretorius Michaelis Fallonas

Jis pabrėžė, kad V.Putinas turi „išvesti savo karius iš pasienio ir liautis kišęsis“.

„Jungtinė Karalystė vaidina svarbų vaidmenį vykdydama įsipareigojimus mūsų NATO sąjungininkams. Paskutinis to pavyzdys yra „RAF Typhoon“ naikintuvų siuntimas į Lietuvą, kad šie padėtų kontroliuoti Baltijos šalių oro erdvę tuo metu, kai didėja Rusijos agresija prieš Ukrainą“, – sakė M.Fallonas.

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas taip pat kalba, kad Rusijai reikia įvesti griežtesnes sankcijas, jei ji nepakeis savo elgesio.

Savo straipsnyje „Sunday Times“ D.Cameronas pareiškė: jei tyrimas nustatys, kad Malaizijos lėktuvą numušė prorusiški separatistai, tai bus rezultatas „veiksmų Rusijos, kuri destabilizuoja suverenią valstybę, pažeidžia jos teritorinį vientisumą, palaiko, treniruoja ir ginkluoja kriminalines formuotes“.

Ultimatumas: laiko liko iki antradienio

Didžiosios Britanijos premjeras D.Cameronas, Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Francois Hollandas sekmadienį pareiškė esą įsitikinę, kad ES turi peržiūrėti savo santykius su Rusija ir jau šį antradienį ES užsienio reikalų ministrai turi būti pasirengę įvesti naujas sankcijas Maskvai, praneša „Reuters“.

Scanpix/Reuters, AFP nuotr./Pasaulis gedi Malaizijos lainerio „Boeing 777“ aukų
Scanpix/Reuters, AFP nuotr./Pasaulis gedi Malaizijos lainerio „Boeing 777“ aukų

Dėl to britų, vokiečių ir prancūzų vadovai sutarė sekmadienį kalbėdamiesi telefonu.

„Jie sutarė, kad dabar turi būti išspręsti du svarbūs klausimai: laisvas patekimas į lėktuvo katastrofos vietą ir ES požiūris į Rusiją, turint galvoje, kad visi faktai rodo, jog raketą paleido prorusiški separatistai. Vadovai susitarė, jog ES turi peržiūrėti savo santykiu su Rusija ir kad užsienio reikalų ministrai per posėdį antradienį turi būti pasirengę paskelbti Rusijai naujas sankcijas“, – teigiama Didžiosios Britanijos vyriausybės pranešime.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min