Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 01 06, 14:48

Didžiosios Britanijos vyriausybė po rinkimų turės sutaupyti 25 mlrd. svarų

Didžiosios Britanijos finansų ministras George'as Osborne'as pirmadienį perspėjo, kad vyriausybė po ateinančiais metais vyksiančių visuotinių rinkimų turės imtis skausmingų taupymo priemonių, siekiant sumažinti biudžeto išlaidas dar 25 mlrd. svarų.
Kiaulė taupyklė
Kiaulė taupyklė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Savo kalboje, kurią paskelbs vėliau pirmadienį, G.Osborne'as ketina perspėti, kad 2014-ieji bus „sunkios tiesos“ metai ir kad Britanija, nors ir sugebėjusi šiek tiek sumažinti biudžeto deficitą, vis dar priversta skolintis apie 100 mlrd. svarų per metus.

„Mums reikės rasti, kaip sutaupyti dar 25 mlrd. svarų po rinkimų, – jis sakė BBC radijui. – Turime priimti sprendimus, kur atlikti tuos apkarpymus.“

„Turime priimti sprendimus, ar (taupytinų lėšų) ieškosime departamentuose, ar socialinių išmokų biudžete“, – pridūrė jis.

G.Osborne pareiškė norintis, kad Britanija taptų „šalimi, valdančia savo likimą“. „Bet šalis, prislėgta ne vien didelio deficito, bet ir didelių skolų, nėra pajėgi to padaryti“, – aiškino jis.

G.Osborne pareiškė norintis, kad Britanija taptų „šalimi, valdančia savo likimą“.

„Bet šalis, prislėgta ne vien didelio deficito, bet ir didelių skolų, nėra pajėgi to padaryti“, – aiškino jis.

G.Osborne'as sakė neturintis „stebuklingos lazdelės“, kuria mostelėjęs galėtų padaryti Britaniją turtingesne.

Ministras, sakydamas kalbą vidurio Anglijoje, ketina atkreipti dėmesį, jog šalis „dar turi toli nueiti“, mažindama biudžeto deficitą, nors griežto taupymo priemonės vykdomos jau trejus metus, kai į valdžią atėjo Konservatorių ir Liberalų demokratų partijų koalicija.

„Dėl mūsų atliktų skausmingų apkarpymų deficitas sumažėjo trečdaliu, – sakoma iš anksto paskelbtame jo kalbos tekste. – Tai gera žinia.“

„Mes skolinamės apie 10 mlrd. svarų per metus – ir pusę tų pinigų kasmet sumokame kaip palūkanas vien mūsų skoloms aptarnauti, – rašo G.Osborne'as. – Turime atlikti daugiau karpymų. Štai kodėl 2014-ieji yra sunkios tiesos metai... Metai, kai Britanijai iškils pasirinkimas.“

Ministras pirmininkas Davidas Cameronas sekmadienį žadėjo, kad bet kokios papildomos lėšos iš mokesčių būtų gera žinia mažiau uždirbantiems, ir sakė pensininkams, kad jiems garantuotas valstybinių išmokų didinimas tęsis bent iki 2020 metų, jeigu ateinančius visuotinius rinkimus laimės konservatoriai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min