Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 4d. 11:05

„Die Welt“: A.Lukašenkos nebus ES sankcijų sąraše – už tai pasisakė Vokietija, Prancūzija

Aliaksandras Lukašenka
„Scanpix“/AP nuotr. / Aliaksandras Lukašenka

Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenka nebus įtrauktas į Europos Sąjungos sankcijų sąrašą, už tai pasisakė Vokietija, kurią rėmė Prancūzija ir Italija, remdamasis diplomatiniais šaltiniais rašo vokiečių laikraštis „Die Welt“.

Pasak „Die Welt“, Berlynas ir Paryžius mano, kad komunikacijos kanalai su A.Lukašenka turi būti palikti atviri bet kokiomis aplinkybėmis, o sankcijos tuos kanalus užvertų.

Esą Baltijos šalys ir Lenkijos tam prieštaravo, ragino įtraukti A.Lukašenką į ES sankcijų sąrašą.

Pasak laikraščio šaltinių, oficialus sankcijų sąrašas bus paviešintas kitą savaitę.

Šią savaitę Baltijos šalys paskelbė sankcijas 30-iai Baltarusijos pareigūnų, įskaitant A.Lukašenką, kuriuos laiko atsakingais už rinkimų rezultatų klastojimą ir smurtą prieš protestuotojus. „Juodajame sąraše“ esantys asmenys penkerius metus negalės atvykti į Baltijos valstybes.

Masiniai protestai Baltarusijoje kilo rugpjūčio 9 dieną, kai valdžia paskelbė, esą juose nugalėjo ilgametis šalies vadovas A.Lukašenka. Rinkimai vyko be tarptautinių stebėtojų, ES nepripažįsta jų rinkimų rezultatų.

Pirmosiomis dienomis protestai buvo malšinami smurtu, ligi šiol tęsiasi taikių demonstrantų sulaikymai. Iš viso sulaikyta apie 7 tūkst. žmonių, dalis jų buvo paleisti. Į laisvę iš izoliatorių išėję asmenys ir sulaikytuosius gydantys medikai pasakoja apie kankinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:56
00:45
00:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min