2013-03-19 06:49

Dingus elektrai Fukušimos atominėje elektrinėje kaista branduolinio kuro saugyklos

Dingusi elektra nuo cunamio nukentėjusioje Japonijos Fukušimos atominėje elektrinėje paveikė branduolinio kuro saugyklų aušinimo sistemą, skelbia naujienų tarnyba BBC.
Darbininkai Fukušimos AE teritorijoje
Darbininkai Fukušimos AE teritorijoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Elektrinės operatorius „Tokyo Electric Power Company“ („Tepco“) paskelbė, kad pirmadienį, apie 18.57 val. nustatytas elektros gedimas, jo priežastys vis dar tiriamos.

Elektros dingimas paveikė saugyklų aušinimo sistemas pirmajame, trečiajame ir ketvirtajame bloke, pačių reaktorių aušinimas sutrikęs nebuvo.

Kaip skelbiama, jokio pavojaus nėra. Labiausiai įkaitęs rezervuaras saugumo ribas gali perkopti, jei šils dar keturias dienas.

„Bandome atkurti elektros tiekimą“, – sakė „Tepco“ atstovas Kenichi Tanabe.

Labiausiai saugykla įšilo ketvirtajame bloke, antradienio rytą temperatūra siekė 30,5 laipsnius, o saugumo riba – 65 laipsniai.

Saugyklose patalpintas panaudotas branduolinių reaktorių kuras. Panaudotas branduolinis kuras saugyklose būna apie metus. Elektrinės atstovai paskelbė, kad grėsmės dėl radiacijos nėra. Jei aušinimo sistema nebus atkurta ir vėsus vanduo saugyklų nepasieks per numatytą laiką, tikėtina, kad jos įkais ir pradės „virti“. Jei taip nutiktų, situacija taptų itin grėsminga, o į aplinką imtų sklisti radiacija.

„Jei reikalai dar pablogės, mes turime atsarginę vandens įpurškimo sistemą“, – sakė „Tepco“ pareigūnas Masayuki Ono.

Fukušimos atominę elektrinę 2011 metų kovą stipriai paveikė cunamis. Bangos suniokojo aušinimo sistemą, į aplinką ėmė sklisti radiacija, daugybė žmonių buvo evakuota ir į savo namus negrįžo iki šiol.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą