Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dingusio Malaizijos lėktuvo keleiviai su svetimais pasais – iraniečiai, orlaivio paieška plečiama

Iš Kvala Lumpūro į Pekiną skridusio ir dingusio „Malaysia Airlines“ lėktuvo paieškos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Iš Kvala Lumpūro į Pekiną skridusio ir dingusio „Malaysia Airlines“ lėktuvo paieškos
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Du praėjusį savaitgalį dingusio „Malaysia Airlines“ priklausančio lėktuvo keleiviai, patekę į orlaivį su svetimais pasais ir taip sukėlę įtarimų dėl teroro akto, buvo iraniečiai, praneša „Daily Telegraph“.

Apie pažintį su keleiviais žurnalistams papasakojo Malaizijoje šiuo metu gyvenantis iranietis. Jo žodžiais tariant, vieną šių vyrų jis pažįsta nuo mokyklos laikų. Atvykę iš Irano sostinės Teherano į Malaiziją jis apsistojo pas jį.

Čia jie įsigijo svetimus pasus ir nusipirko bilietus iki Amsterdamo per Pekiną. Šaltinio duomenimis, jie ketino emigruoti į Europą. 

CNN, remdamasi Tailando policija, praneša, kad bilietus į lėktuvą jiems nupirko iranietis, vardu Kazem Ali. 

Malaizijos policija antradienį patvirtino, kad vienas šių keleivių buvo 19-metis iranietis, kuris, manoma, norėjo emigruoti į Vokietiją. „Mes manome, vargu ar jis buvo kokios nors teroristų grupės narys; ir manome, kad jis mėgino emigruoti į Vokietiją“, – sakė Malaizijos policijos viršininkas Khalidas Abu Bakaras. Pasak jo, kito įtartino vyro tapatybė dar nenustatyta.

Įtarimų, kad lėktuve galėjo būti įvykdytas teroro aktas, kilo po to, kai paaiškėjo, jog bent du keleiviai, buvę tame lėktuve, užsiregistravo skrydžiui, pateikę pavogtus Italijos ir Austrijos piliečių pasus. Buvo nustatyta, kad tikrieji tų pasų savininkai yra gyvi ir sveiki.

Malaizijos civilinės aviacijos valdybos vadovas Azharuddinas Abdulas Rahmanas pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė, kad tyrėjai peržiūri apsaugos kamerų filmuotą medžiagą, bandydami nustatyti, kas buvo du keleiviai, pateikę vogtus pasus. Paprašytas patikslinti, kaip atrodė šie keleiviai, jis paminėjo juodaodį Italijos futbolininką Mario Balotellį. Jis taip pat pridūrė, kad tikrinant keleivių pasus buvo laikomasi visų taisyklių. Vienas iš tiriamų versijų – kad šie keleiviai susiję su „vogtų pasų sindikatu“. Anksčiau buvo teigta, kad vyriškiai yra azijietiškų veido bruožų. 

Paieška plečiama

Dešimtys laivų ir lėktuvų iš kelių valstybių antradienį padidintame paieškos rajone Pietryčių Azijoje ieško bent kokio ženklo, kuris rodytų, kur gali būti dingęs Malaizijos lėktuvas su 239 žmonėmis. Paieška buvo išplėsta didėjant nerimui dėl šio gluminančio dingimo.

Pareigūnai vėlai pirmadienį paskelbė, kad padvigubina paieškos spindulį iki 100 jūrmylių (185 kilometrų) aplink tą tašką Rytų Kinijos jūroje, kur „Malaysia Airlines“ MH370 reiso lėktuvas anksti šeštadienį dingo iš radiolokatorių ekranų, pakeliui iš Kvala Lumpūro į Pekiną.

Kinija, kurios 153 piliečiai buvo tame lėktuve, sakė, kad pasitelks 10 palydovų, o „Boeing“ pranešė, kad prisideda prie JAV vyriausybinės grupės, kuri aiškinasi, kas nutiko kompanijos 777-200 modelio lėktuvui.

Didžiulis paieškos plotas atspindi pareigūnų sumišimą dėl šio lėktuvo dingimo, kurio ženklų jau keturias dienas neranda 40 laivų ir daugiau kaip 30 lėktuvų.

Paieškos rajonas dabar apima ir sausumos dalį pačios Malaizijos pusiasalyje, taip pat akvatoriją prie vakarinių jo krantų ir rajoną į šiaurę nuo Indonezijos Sumatros salos.

Lėktuvo dabar ieškoma ir toli nuo jo numatyto maršruto esančiose vietose. Pareigūnai sako, kad lėktuvas galėjo dėl neaiškios priežasties pasukti atgal Kvala Lumpūro link.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min