Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Diplomatijos veteranas Henry Kissingeris: „NATO neturi strategijos pasauliniam karui“

Henry Kissingeris
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Henry Kissingeris
Šaltinis: 15min
0
A A

Šaltojo karo laikų diplomatijos veteranas, ilgametis JAV užsienio politikos formuotojas, kaltintas karo nusikaltimais, bet gavęs ir Nobelio taikos premiją, Henry Kissingeris mano, kad NATO neturi plano didelio masto kariniam konfliktui, skelbia BBC.

„NATO reikia vystyti strategiją ateičiai ir rengti pratybas, kurios atitiktų tą strategiją“, – dėstė H.Kissingeris.

„Jiems sunku suprasti, kad Šaltojo karo sąlygos vėl grįžta ir daugelis NATO šalių yra pritaikę savo gynybos biudžetus prie vidaus politikos aplinkybių, o tai neleidžia parengti bendros, prasmingos strategijos, kuri padėtų didelės atakos metu“, – aiškino jis.

„Vakar skaičiau sąrašą laivų, kurie plaukė parade karalienės Viktorijos deimantinio jubiliejaus garbei. Man tie laikai kelia melancholišką nuotaiką. Šiuo metu Jungtinė Karalystė turi tik vieną lėktuvnešį. Ir tą turi dalintis su Prancūzija“, – piktai konstatatavo H.Kissingeris.

„Didelės Europos valstybės, jei jos nori atlikti strateginį vaidmenį, turi sukurti karines pajėgas, kurios tai atitiktų. Ne todėl, kad Amerika taip liepa, bet todėl, kad dabar jų norai neatitinka turimų galimybių“, – pabrėžė diplomatas.

Vis dėlto H.Kissingeris mano, kad lankstesnė diplomatija būtų padėjusi išvengti karinio konflikto Ukrainoje. „Svarbu, kad tiek Rusija, tiek NATO išbandytų visas diplomatines galimybes, nes kitu atveju grįžimas į Šaltojo karo padėtį yra neišvengiamas“, – teigė buvęs ilgametis JAV respublikonų užsienio politikos strategas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min