TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dizainerės menas, padedantis išgelbėti Ukrainos karių gyvybes

Ukrainos trišakis
„Facebook“ nuotr. / Ukrainos trišakis
Šaltinis: 15min
0
A A

Ukrainos trišakis (jis pavaizduotas šalies herbe) buvo panaudotas, siekiant padėti sužeistiems Ukrainos kariams, kurie vykdo antiteroristinę operaciją šalies Rytuose.

Kaip rašo Kyivpost.com, Ukrainos stilistė ir kostiumo dizainerė Lesya Patoka sukūrė kolekciją unikalių dekoratyvinių trišakių kolekciją, kurią ji nusprendė parduoti per surengtą labdaros aukcioną L.Patokos studijos „Facebook“ paskyroje liepos 11 d.

Pamatyti minėtą kolekciją galite čia.

Daugiau kaip 10 tūkst. grivinų, surinktų per aukcioną, buvo skirta Ruslano Berladino gydymui. R.Berladinas – 38-erių Azono bataljono karys, kuris buvo sužeistas per susišaudymą su Kremliaus remiamais teroristais Mariupolye (Donecko sritis) birželio 13 d. Vyras sugebėjo išgyventi po to, kai po jo kojomis sprogo mina. Jam buvo sužeista ranka ir vidaus organai.

Dramatiška kario istorija sujaudino L.Patoką. Mintis sukurti trišakių kolekciją ir surengti labdaros aukcioną gimė spontaniškai.

Merginos, dirbančios studijoje, negali apginti Ukrainos sienos, tačiau pasitelkusios meną jos gali išgelbėti kažkieno gyvenimą, – pridūrė ji.

„Didžiuojamės R.Berladino stiprybe ir savikontrole. Nusprendėme padėti didvyriui, kiek galime“, – sako menininkė. „Merginos, dirbančios studijoje, negali apginti Ukrainos sienos, tačiau pasitelkusios meną jos gali išgelbėti kažkieno gyvenimą“, – pridūrė ji.
 

Visi devyni trišakiai buvo sukurti specialiai aukcionui. Visų jų dydis – 50cmx70 cm. Kūriniai padaryti, pasitelkus skirtingus stilius ir technikas. Kurdama juos menininkė naudojo plastiką, metalą ir tekstilę.

Moteris nesitikėjo, kad labdaros aukcionas susilauks tiek daug dėmesio. Nuo liepos 1 d., kai aukcionas buvo paskelbtas, trišakių kainos kilo kasdien. Pirminė kiekvieno trišakio kaina buvo 300 grivinų. Vis dėlto populiarių meno kūrinių kainos išaugo net septynis kartus. Už populiariausią trišakį pasiūlyta 2200 grivinų. Kitų trišakių kainos svyruoja tarp 550 ir 2000 grivinų.

Natalija Jaščuk Parubets iš Kijevo apie aukcioną sužinojo iš savo draugų socialiniame tinkle „Facebook“ ir pagalvojo, kad tai puikus būdas padėti sužeistiems Ukrainos kariams. Moteris sako, kad varžėsi ir laimėjo du trišakius. Vienas jų – baltas, kainavęs jai 1350 grivinų. Kitas – mėlynas, dekoruotas netikrais briliantais, atsiėjęs 1200 grivinų.

„Būsiu laiminga, jeigu mano dalyvavimas aukcione padės Ruslanui Berladinui“, – teigė moteris ir pažadėjo padovanoti vieną iš trišakių kariams, kovojantiems šalies Rytuose.

Buvo tikėtasi, kad aukcionas truks iki 10 d., tačiau dėl aktyvaus dalyvavimo menininkė jį pratęsė.

„Noriu tikėti, kad mūsų aukcionas paskatins žmones padėti Ruslanui“, – teigė menininkė, pridurdama, kad šiandien niekas neturi teisės likti nuošalyje nuo kažkieno nelaimės. Moteris užtikrino, kad daugiau labdaros aukcionų bus surengta, jei „mūsų talentai yra naudingi“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min