Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dmitrijus Medvedevas mano, kad nuostata „vieninga sovietinė liaudis“ buvo teisinga

„Medvedevo merginos“
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Medvedevo merginos“
Šaltinis: BNS
0
A A

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas mano, kad ne gėda sugrįžti prie Sovietų Sąjungos modelių, tarp jų prie „istorinės bendrystės – vieninga sovietinė liaudis“.

„Mes labai dažnai kritikuojame, pavyzdžiui, kokią nors buvusią tvarką – daro tai visi, ir jaunimas daro, ir vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonės, bet yra neginčijamų vertybių, kurios, kaip man atrodo, turi būti nepavaldžios laikui“, – pareiškė D.Medvedevas bendrame su Rusijos ministru pirmininku Vladimiru Putinu susitikime su pensininkais.

Jis pridūrė: „Štai mūsų šalyje buvo kuriama vadinamoji vieninga bendrystė – sovietinė liaudis“.

Šį modelį , pasak jo, kai kas patraukdavo per dantį, o kai kas kalbėjo apie jį su įkvėpimu. „Tačiau, šiaip ar taip, šis modelis veikė. Mes visi draugavome, bendravome – ir tai visiškai teisinga nuostata, ir ji neturi jokio ideologinio nudažymo dabar“, – sakė D.Medvedevas.

Valstybės vadovas pabrėžė, kad tai buvo žmonių, gyvenančių didelės šalies erdvėje, išlikimo būdas.

„Deja, dėl žinomų priežasčių šis modelis patyrė žlugimą, ir tai yra liūdniausia, ką galima įsivaizduoti, nes pasaulyje yra visiškai puikaus idėjos suburti vieningą liaudį, išsaugant nacionalinę ir kultūrinę tapatybę, įgyvendinimo pavyzdžių. Mums, man atrodo, nereikia gėdytis susigrąžinti tas idėjas, kurios bus vienijamo pobūdžio“, – pabrėžė valstybės vadovas.

D.Medvedevas pažymėjo, jog klaidinga laikyti teroristinius nusikaltimus nacionalistiniais. „Labai daug štampų yra, pasaulinis patyrimas rodo, kad baisiausius nusikaltimus daro žmonės, kurie neturi nacionalinės tapatybės. Pakanka pažvelgti į pastaruosius įvykius: dauguma teroro aktų buvo įvykdyti ne nacionaliniu pagrindu ir net dažnai ne religiniu, nors tai dažnai taip maskuojama. Daugiausiai tai daroma už pinigus arba esant pusiau zombinės būsenos, į kurią įstumiami žmonės, siunčiant juos į šiuos itin sunkius nusikaltimus“, – pridūrė jis.

„Teroristai neturi tautybės. Net jeigu pažvelgsime į įvykius mūsų šalyje, įvairūs žmonės vykdo teroro aktus. Tai reiškia, kad tai sistemos problema, o ne vienos tautos ar vieno Federacijos subjekto problema“, – pažymėjo D.Medvedevas.

„Žinoma, mes duosime atsaką į tokius išpuolius, tuo niekas neturi abejoti. Tačiau mes turime žiūrėti į ateitį, o jos esmė – įgyvendinti tą idėją, apie kurią aš kalbėjau. Nėra kitos idėjos, kuri gali vienyti pačioje didžiausioje,180 kalbų, tautybių, kurios kalba jomis, šalyje. Nėra kitos idėjos –  tik bendro gyvenimo ir vienas kito gerbimo idėja, o tai ir yra bendra liaudis, Rusijos Federacijos liaudis. Tam reikia sudaryti prielaidas, kad šį klausimą spręstų profesionalai“, – sakė D.Medvedevas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min