Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dmitrijus Medvedevas pavedė patikrinti visus pranešimus apie pažeidimus rinkimuose

Balsavo Dmitrijus Medvedevas.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Dmitrijus Medvedevas prie balsadėžės.
Šaltinis: BNS
0
A A

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pareiškė, kad nepritaria idėjoms, paskelbtoms šeštadienį mitinge Bolotnaja aikštėje Maskvoje, bet pavedė patikrinti pranešimus apie pažeidimus prieš savaitę vykusiuose rinkimuose į Valstybės Dūmą.

„Pagal Konstituciją Rusijos piliečiai turi žodžio ir susirinkimų laisvę. Žmonės turi teisę pareikšti savo poziciją, tai jie vakar padarė. Gerai, kad viskas vyko nepažeidžiant įstatymų“, – parašė D.Medvedevas socialiniame tinkle „Facebook“.

Jis pabrėžė: „Aš nesutinku nei su šūkiais, nei su pareiškimais, nuskambėjusiais mitinguose. Tačiau daviau pavedimą patikrinti visus pranešimus iš rinkimų apylinkių, susijusius su rinkimų įstatymų laikymusi.“

Šeštadienį ir sekmadienį Maskvoje, Sankt Peterburge ir kituose Rusijos miestuose vyko akcijos, kurių dalyviai reikalavo pašalinti pažeidimus, padarytus, jų nuomone, per rinkimus.

Maskvos centre šeštadienį susirinko keliasdešimt tūkstančių nepatenkintųjų su šūkiais „Grąžinkite sąžiningus rinkimus!“ ir „Rusija be Putino!“.

Susirinkusieji taip pat reikalavo iš naujo surengti rinkimus pagal naujus įstatymus, su nauju Centrinės rinkimų komisijos pirmininku ir galimybe dalyvauti juose opozicinėms partijoms, taip pat paleisti į laisvę „politinius kalinius“. Jie davė valdžiai dvi savaites ir pažadėjo surengti dar vieną mitingą gruodžio 24 dieną.

Opozicija davė valdžiai dvi savaites ir pažadėjo surengti dar vieną mitingą gruodžio 24 dieną.

Vienais vertinimais, sostinės centre plačioje kanalo krantinėje krintant šlapdribai apniukusią dieną buvo susirinkę apie 40 tūkst. žmonių. Policija sako, kad susirinko 20 tūkst., o organizatoriai mano, kad protestuotojų skaičius perkopė 100 tūkstančių.

Daugelis buvo prisirišę baltas juosteles, užsirišę baltus šalikus ar prisisegę baltas gėles, kai kurie buvo užsidėję kaukes su užrašu „Iš manęs atėmė balsą“. Rausvas „Solidarumo“ vėliavas ir komunistų simbolius, įpusėjant mitingui,  papildė grupės nacionalistų baltos, geltonos ir juodos spalvų vėliavos: minia sutiko juos nepritariamu ūžesiu.

„Sakyti, kad rytoj mes atsibusime kitoje šalyje – beprasmiška, – sakė atėjęs į mitingą 39-erių montažo režisierius Aleksandras. – Aš tikiuosi, kad valdžia bent paklausys ir pradės dialogą. Vargu ar bus pakartotiniai rinkimai, vargu ar bus perskaičiuoti balsai, bet jeigu valdžia paklausys, jeigu federaliniai kanalai pradės tai rodyti, šitai jau bus didelė pergalė“.

Tuo metu valstybinė televizija, ignoravusi ankstesnes nepatenkintųjų rinkimais akcijas, parodė platų ir informatyvų siužetą apie mitingą.

Anksčiau tą pačią dieną tūkstančiai žmonių surengė tokią pat akciją Rusijos miestuose, nuo Vladivostoko iki Jekaterinburgo.

Sankt Peterburge apie 7 tūkst. žmonių susirinko į suderintą su valdžia mitingą Pionerskaja aikštėje miesto centre. Protestuotojai skandavo „Putinas – slidės – Magadanas!“ ir „Rusija be Putino!“

Pilietinis aktyvumas išsiveržė į gatvę iš socialinių tinklų po daugybės pranešimų apie klastojimus įvykusiuose parlamento rinkimuose, pagal kurių rezultatus „Vieningoji Rusija“ surinko beveik pusę balsų.

Vienas protestuotojų lyderių, kovotojas su korupcija ir populiarus tinklaraštininkas Aleksejus Navalnas, kuris buvo areštuotas 15 parų už ankstesnę protesto akciją šią savaitę, parašė savo tinklaraštyje Gyvajame žurnale:

„Negalima sumušti ir areštuoti šimtų tūkstančių ir milijonų. Mūsų net neįbaugino, o mus tiesiog įtikino kažkuriam laikui, kad rupūžių ir žiurkių gyvenimas, tylinčių gyvulių gyvenimas – tai vienintelis būdas gauti už tai stabilumą ir ekonomikos augimą“.

„Mus šėrė tuo 12 metų. Mes sotūs iki kaklo. Atėjo laikas nusimesti stingulį“, – sakė jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min