Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dmitrijus Medvedevas priartino ateitį viena valanda

Lietuvoje spalio pabaigoje bus atšauktas vasaros laikas.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Laikrodis
Šaltinis: BNS
0
A A

Rusija šį pavasarį persuks laikrodžius pirmyn, o rudenį, kai dauguma kitų šalių grįš prie normalaus „žiemos“ laiko, visa valanda bus visos planetos priekyje, nusprendė prezidentas Dmitrijus Medvedevas.

Antradienį prezidentas pasiūlė eksperimentą su laiku, remdamasis tuo, kad kovoja su stresu ir ligomis, ik žmonių, bet ir naminių gyvūnų.

Papildoma valanda įprasto rudens miego rusams vis tiek nereikalinga, įsitikinęs prezidentas.
„Mes iš tiesų pripratome kiekvieną pavasarį ir rudenį plūsdamiesi persukti laikrodžius, nes tai tikrai pažeidžia žmogaus bioritmą, visus erzina, žmonės arba pramiega, arba atsikelia anksti ir nežino, ką per tą atlikusią valandą veikti. Jau nekalbu apie nelaimingas karves ir kitus gyvūnus, kurie laikrodžių persukimo suvokti negali, todėl nesupranta, kodėl melžėjos ateina pas jas kitu laiku“, – sakė D.Medvedevas jauniesiems mokslininkams.

Prieš pradėdamas spręsti laiko problemą visoje Rusijoje, D.Medvedevas išbandė kovą su atliekamu laiku tolimuose regionuose, praėjusiais metais sutrumpindamas laiko juostų skaičių, vildamasis, kad tai padės valdyti didžiausią pasaulio valstybę iš Maskvos. Tolimųjų Rytų ir Pavolgio gyventojai sutiko šią idėją nusiskundimais dėl naktinių aušrų ir pietavimo sutemose, ir naujasis D.Medvedevo sprendimas tik pablogins jų padėtį.

Vasarą laikrodžius viena valanda į priekį persuka visos Europos šalys, JAV ir Kanada bei Meksika, taip pat Australija su Naująja Zelandija bei dalis Artimųjų Rytų valstybių. Azija ir Afrika, kur skirtumas tarp vasaros ir žiemos šviesiosios paros laiko nėra toks pastebimas, laikrodžiai nepersukami.

Žiemą nuo etaloninio Grinvičo laiko Maskvą skiria trys valandos, vasarą – keturios. Patvirtindamas vasaros laiką kaip pagrindinį, D.Medvedevas viena valanda nutolino Rusiją nuo Europos ir JAV per visą žiemą: kiti naujieji metai Maskvoje prasidės keturiomis, o ne trimis, kaip buvo įprasta, valandomis anksčiau nei Londone, o skirtumas nuo Paryžiaus, Romos ir Berlyno laiko pailgės nuo dviejų valandų iki trijų, už tai nuo Pekino laiko skirtumas sutrumpės nuo penkių iki keturių valandų.
Prezidentas sakė, kad priimdamas šį sprendimą vadovavosi piliečių prašymais.

„Man atrodo, kad tai bus įdomu ir naudinga mūsų šaliai, apskritai, – labiau naudinga. Manęs, beje, žmonės ne kartą prašė tai padaryti“, – sakė valstybės vadovas.

Anot politologų, prezidento D.Medvedevo sprendimas nuo 2011 metų rudens nebekeisti laiko, paskelbus šūkį – kovokime su stresu ir ligomis, ne tik žmonių, bet ir naminių gyvulių – bus efektingas labiau politikoje negu ekonomikoje.  Man atrodo, kad tai bus įdomu ir naudinga mūsų šaliai, apskritai, – labiau naudinga.

Julija Cepliajeva, ekonomistė „BNP Paribas“:
Tai labai gerai paveiks jo reitingus tuo laikotarpiu, kai artėja rinkimai. Jis juristas, ir dažnai jo idėjos yra nesuprantamos paprastiems žmonėms, o perėjimas prie žiemos laiko – dalykas visiems suprantamas.

Tai niekaip neįtakos ekonomikos, gal nežymiai, iš pradžių būna nedidelis poveikis, o paskui jis dingsta. Manau, kad politinis poveikis bus didesnis, nei ekonominis„.

Aleksandra Jevtifjeva, ekonomistė „VTB Kapital“:
„Nesuprantama, kas padiktavo būtinybę imtis šių permainų, nėra tikslių tyrinėjimų, kad perėjimas į kitą laiką daro didelį poveikį sveikatai“.

Vienintelis dalykas, reiks priprasti prie naujo prekybos režimo, su Londonu laikas dabar skiriasi trimis valandomis ir, atrodo, šiais metais prisidės painiava, užsienio investuotojams reiks prisiderinti prie naujo prekybos režimo su Rusija. Juk kai JAV pakeičia laiką, daugelis susipainioja, užmiršta tai“.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min