Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dominique'as Strauss-Kahnas teisme sieks uždrausti apie jo privatų gyvenimą pasakojančią knygą

Dominique'as Straussas-Kahnas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Dominique'as Straussas-Kahnas
Šaltinis: BNS
0
A A

Susikompromitavęs buvęs Tarptautinio valiutos fondo (TVF) Dominique'as Strauss-Kahnas antradienį stojo prieš teismą Paryžiuje, siekdamas uždrausti naują Marcelos Iacub knygą, kurioje autorė aprašo judviejų romaną, teigdamas, kad knygoje gausu melagysčių.

Knygoje „Gražuolė ir pabaisa“ (Beauty and the Beast), kuri prekyboje pasirodo trečiadienį, iš Argentinos kilusi M.Iacub tvirtina turėjusi artimų santykių su D.Straussu-Kahnu nuo 2012 sausio iki rugpjūčio mėnesio, kai dar nebuvo nurimęs skandalas dėl vieno Niujorko viešbučio kambarinės kaltinimų TVF vadovui lytiniu nusikaltimu.

D. Straussas-Kahnas teisme sakė, kad ši „niekinga ir neteisinga“ knyga sukėlė „sumaištį“ jo asmeniniame gyvenime. Pasak jo, užsipuldama žmogų, kuris „jau yra pargriautas ant žemės“, M.Iacub tesiekia užsidirbti pinigų.

D.Strauss-Kahnas su M.Iacub ir leidykla „Stock“ bylinėjasi dėl kišimosi į jo privatų gyvenimą ir siekia neleisti šiai knygai pasiekti knygynų lentynas.

D. Straussas-Kahnas teisme sakė, kad ši „niekinga ir neteisinga“ knyga sukėlė „sumaištį“ jo asmeniniame gyvenime. Pasak jo, užsipuldama žmogų, kuris „jau yra pargriautas ant žemės“, M.Iacub tesiekia užsidirbti pinigų.

Jeigu knyga nebus uždrausta, bus pareikalauta, kad visose knygos kopijose atsirastų tam tikros įklijos, sakė ieškovo advokatai Richardas Malka ir Jeanas Veilis. Koks būtų šių įklijų turinys, teisininkai nenurodė.

63-jų metų D.Straussas-Kahnas taip pat siekia iš autorės ir knygos leidėjų prisiteisti 100 tūkst. eurų kompensaciją. Panašios sumos jis tikisi ir iš žurnalo „Le Nouvel Observateur“, kuriame buvo spausdinamos šios knygos ištraukos.

J.Veilis teisme pareiškė, kad jo klientas yra „gudrybės“ ir „spąstų“ auka.

Knygoje pasakojama apie incidentą Niujorke ir kelias Prancūzijoje D.Straussui-Kahnui iškeltas bylas, taip pat apie jo santykius su Anne Siclair, pasakiškai turtinga jo sutuoktine, kuri pernai pranešė išsiskyrusi su savo sutuoktiniu po 20 santuokos metų.

M.Iacub knyga yra viena iš daugelio pastaruoju metu pasirodžiusių leidinių, filmų, pjesių ir televizijos laidų, kuriuose pasakojoma apie kažkada Prancūzijos prezidento rinkimų favoritu laikyto kandidato karjeros žlugimą.

Gruodžio mėnesį socialistų  politikas sutiko išmokėti finansinę kompensaciją Niujorko viešbučio kambarinei, dėl kurios 2011 metais jam iškeltų kaltinimų jis buvo priverstas pasitraukti iš Tarptautinio valiutos fondo.

Iki šiol Prancūzijos pareigūnai tiria įtarimus, esą jis parūpindavo prostitučių sekso vakarėliams Europoje ir Vašingtone.

Prancūzijoje knygos uždraudžiamos retai. Tačiau 1996 metais prancūzijos teismas dvi dienos po Francois Mitterrand'o mirties uždraudė platinti jo gydytojo parašytą knygą, kurioje sakoma, kad jo pacientas melavo dėl vėžio nuo pat 1981 metų, kai ši liga jam buvo diagnozuota.

Vėliau ši knyga buvo perleista 2005 metais, Europos Žmogaus Teisių Teismui pripažinus Prancūzijos teismo sprendimą neteisėtu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min