Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dominique'as Straussas-Kahnas apgailestauja dėl sekso su kambarine ir sako, kad tai buvo „moralinė klaida“

Dominique'as Straussas-Kahnas su žmona
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Dominique'as Straussas-Kahnas su žmona.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Buvęs Tarptautinio valiutos fondo (TVF) direktorius Dominique'as Straussas-Kahnas sekmadienį pripažino savo susitikimą su viena Niujorko kambarine „moralinė klaida“, bet tvirtino, kad nebandė jos išžaginti.

62 metų D.Straussas-Kahnas sakė, kad nuvylė ir savo lojaliąją žmoną ir Prancūzijos žmones, be to, pripažino atsisakęs vilčių kitais metais siekti prezidento posto, tačiau neigė dviejų moterų pareikštus jam kaltinimus dėl seksualinės prievartos.

Šis socialistų politikas ir ekonomistas viešai kalbėjo pirmą kartą po to, kai grįžo į Prancūziją po minėtos kambarinės bylos Niujorke ir buvo apklaustas prancūzų detektyvų dėl antrosios bylos.

Interviu televizijos kanalui TF1 iš jo ėmė Claire Chazal, jo žmonos draugė. Bandydamas gelbėti reputaciją, nors ir nurašydamas kuriam laikui savo politines perspektyvas, D.Straussas-Kahnas kalbėjo kovingai, bet ištarė ir apgailestavimo žodžių.

„Tai, kas įvyko, nebuvo nei smurtas, nei prievarta: jokio kriminalinio veiksmo“, – griežtai pasakė jis C.Chazal, kai ši paklausė, kas įvyko Manhatano viešbučio „Sofitel“ 2806-ajame numeryje gegužės 14 dieną, prieš pat jo areštą dėl kaltinimų lytine prievarta.

D.Straussas-Kahnas sakė, kad tai, kas įvyko per septynias minutes trukusį susitikimą su Nafissatou Diallo, buvo „moralinė klaida“, kuria jis „nesididžiuoja“, bet tvirtino, kad policija ant tos kambarinės kūno nerado „jokių įdrėskimų, jokių žaizdų, jokių smurto ženklų“.

Jis plačiau nepasakojo, kas tiksliai įvyko tame viešbučio numeryje, o C.Chazal nebandė jo spausti šiuo klausimu, ir tuo nuvylė daug žiūrovų, kurie socialiniame tinkle „Twitter“ kaltino TF1 leidus jam lengvai išsisukti.

N.Diallo advokatas Prancūzijoje Thibault de Montbrialis šį interviu pavadino „viešųjų ryšių pratimu be jokio spontaniškumo – nei klausimų, nei atsakymų, – surašytu scenarijuje iki kiekvieno gesto“.

Jis taip pat suabejojo D.Strausso-Kahno pateiktų kaltintojo ataskaitos variantu ir tvirtino, jog teismo medicinos įrodymai visiškai atitiko jo klientės teiginius, kad ji tapo brutalaus užpuolimo auka.

D.Straussas-Kahnas taip pat neigė užpuolęs jauną prancūzų rašytoją Tristane Banon, kuri yra vieno šeimos draugo duktė ir 30-čia metų už jį jaunesnė. Ji yra pateikusi skundą, kuriame tvirtina, kad D.Straussas-Kahnas 2003 metais viename tuščiame bute Paryžiuje bandė ją išžaginti.

Ir šiuo atveju buvęs TVF vadovas neneigė, kad tas susitikimas įvyko, bet sakė: „Aš buvau apklaustas kaip liudininkas. Pasakiau tiesą, kad per šį susitikimą nebuvo jokios agresijos, jokio smurto, (ir) daugiau nieko nesakysiu“.

„Ta versija, apie kurią buvo pranešta, yra įsivaizduojama, šmeižikiška“, – pridūrė jis.

Tačiau nepaisydamas visų paneigimų jis pripažino, kad daugiau, aišku, nebegali būti kandidatas kitų metų prezidento rinkimuose, ir sakė, kad nevaidins jokio vaidmens debatuose dėl artėjančių socialistų kandidato rinkimų.

Vietoje to jis „skirs laiko apmąstymams“ ir tik vėliau nuspręs, ar atnaujinti savo politinę karjerą, sakė D.Straussas-Kahnas.

Jam atvykstant į studiją priešais ją protestavo feministės, o viena apklausa parodė, jog daugiau kaip pusė rinkėjų tikisi, kad jis atsisakys prezidentinių ambicijų – to, ką jis pats pavadino „savo pasimatymu su prancūzais“.

Priėmęs pasvertą ir gerai parengtą sprendimą D.Straussas-Kahnas sutiko, kad turės kažkiek laiko likti nuošalyje ir praleisti kitų metų rinkimus, bet užsiminė apie būsimą politinį sugrįžimą.

Jis taip pat tvirtino, jog nesutiks su sandėriu, kad nutrauktų N.Diallo civilinę bylą prieš jį Niujorko teismuose, ir žadėjo tęsti T.Banon atžvilgiu iškeltą bylą dėl šmeižto.

Jis taip pat paslaptingai užsiminė, kad gali egzistuoti kažkoks sąmokslas įpainioti jį į pinkles: „Spąstai? Tai įmanoma. Sąmokslas? Pamatysime“.

Prieš keturis mėnesius D.Straussas-Kahnas buvo laikomas žmogumi, kuris taps socialistų kandidatu į Prancūzijos prezidentus, o apklausos rodė, kad jis kitų metų rinkimuose įveiks dabartinį centro dešiniųjų prezidentą Nicolas Sarkozy.

Tačiau tai buvo prieš tai, kai N.Diallo apkaltino jį užpuolimu ir bandymu išžaginti.

D.Straussas-Kahnas buvo areštuotas, surakintas antrankiais ir trumpam įkalintas, bet kriminalinė byla žlugo kaltintojui paskelbus, kad ta iš Gvinėjos kilusi kambarinė anksčiau yra melavusi, o dabar liudija nenuosekliai, todėl yra nepatikima liudininkė.

Nešlovę užsitraukęs veikėjas sakė, jog pasibaisėjo tuo, kaip su juo elgėsi JAV teisėsauga, ir apkaltino Niujorko pareigūnus pažeminus jį – privertus eiti surakintam antrankiais žurnalistų akivaizdoje.

D.Strausso-Kahno žmona milijonierė Anne Sinclair jį visą laiką tvirtai remia. N.Diallo dabar yra iškėlusi civilinę bylą ir reikalauja kompensacijos, o praėjusią savaitę policija jį apklausė dėl atskirų T.Banon kaltinimų.

Paryžiaus prokurorai dar nenusprendė, ar apkaltinti D.Straussą-Kahną T.Banon byloje, bet stebėtojai sako, kad šiuos kaltinimus būtų sunku įrodyti, nes po įtariamo užpuolimo jau praėjo aštuoneri metai ir nėra jokių fizinių įkalčių.

Socialistų partijos kandidato rinkimų kampanija jau vyksta be D.Strausso-Kahno ir nė vienam iš kitų kandidatų nepatiktų buvusio bendražygio įsikišimas į jau ir taip atkaklias varžybas, kol jį vis dar persekioja skandalas.

Vienas socialistų kandidatų, antiglobalistas ir autsaideris Arnaud de Montebourg'as, paragino D.Straussą-Kahną atsiprašyti už kairiesiems sudarytus keblumus, o partijos lyderė Martine Aubry atsiribojo nuo D.Strausso-Kahno pareikšdama, jog apie šį buvusį sąjungininką galvoja „tai, ką galvoja dauguma moterų“.

Feministinė grupė „La Barbe“, garsėjanti ironiškais protestais ir dirbtinėmis barzdomis demonstracijų metu, sarkastiškai paragino dalyvauti akcijoje prie TF1 ir „paremti didžius baltuosius vyrus ir jų maskulinistines tradicijas“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min