Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Donaldą Trumpą Lenkija pasitiko protestu ant žymiausio Varšuvos pastato

Protestas Lenkijoje
„Greenpeace“ nuotr. / Protestas Lenkijoje
Šaltinis: 15min
3
A A

Prieš G-20 susitikimą Vokietijoje JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį vakare atvyko į Lenkijos sostinę. Vakarų Europos kritikuojama Lenkijos valdžia džiaugiasi, tačiau kai kurie lenkai JAV vadovą pasitiks protestais.

Vienas pirmųjų protestų švietė jau trečiadienio vakarą. „Greenpeace“ protestuotojai ant žymiausio Varšuvos pastato – Kultūros ir mokslo rūmų – įžiebė užrašą „Ne Trumpui, Taip Paryžiui“.

Žalios spalvos užrašas – aplinkos apsaugos aktyvistų demonstracija prieš D.Trumpo sprendimą pasitraukti iš Paryžiaus klimato kaitos susitarimo. Kai šis susitarimas 2015 m. buvo pasirašytas, Varšuvos Kultūros ir mokslo rūmai tuomet buvo nuspalvinti žalia šviesa.

D.Trumpas pro Kultūros rūmus trečiadienį vyko į „Marriott“ viešbutį, kuriame jis apsistojo.

Vidurdienį organizuojamas dar vienas protestas – moterys rengiasi išreikšti nepritarimą D.Trumpo politikai vilkėdamos apranga iš Margaret Atwood romano „Tarnaitės pasakojimo“, pagal kurį buvo sukurtas ir serialas. Protestuotojos vilkės raudonus apsiaustus, o galvas dengs baltais apdangalais.

„Tarnaitės pasakojimas“ – distopinis romanas, kuriame pasakojama apie totalitarinę valdžią Jungtinėse Valstijose, kur moterims tenka tik nuolankių žmonų, tarnaičių ir gimdytojų vaidmenys.

„Tarnaitės pasakojimas“
„Tarnaitės pasakojimas“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min