2026-07-08 11:44 Atnaujinta 2026-07-08 13:30

Trumpas užsipuolė sąjungininkus: „Esu labai nusivylęs NATO“

JAV prezidentas Donaldas Trumpas NATO lyderiams susirinkus į viršūnių susitikimą Ankaroje trečiadienį užsipuolė sąjungininkus, karui Irane grįžtant į dėmesio centrą.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
Donaldas Trumpas / Kevin Lamarque / REUTERS
Donaldas Trumpas / Kevin Lamarque / REUTERS

Kalbėdamas po naktinių JAV ir Irano pajėgų smūgių, Ankaroje D.Trumpas paskelbė, kad paliaubos su Iranu baigėsi ir sukritikavo NATO sąjungininkus, kurie nepalaikė jo kampanijos prieš Teheraną.

Prezidentas taip pat pagrasino nutraukti prekybą su Ispanija ir patikino vis dar siekiantis perimti Grenlandijos kontrolę.

„Esu labai nusivylęs NATO“, – žurnalistams sakė jis prieš pagrindinę viršūnių susitikimo sesiją susitikęs su Aljanso vadovu Marku Rutte.

„Nesu patenkintas NATO dėl to, ką jie padarė su Grenlandija, taip pat nesu patenkintas NATO dėl to, kad jie nenorėjo mums padėti kovoti su didžiausiu valstybiniu terorizmo rėmėju – Iranu. Jie nenorėjo mums padėti“, – teigė jis.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą