Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Donaldas Trumpas pranešė naikinantis verslo patarėjų forumus

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį pranešė naikinantis dvi verslo sektoriaus patarėjų tarybas po to, kai protestuodami prieš jo komentarus dėl smurto protrūkiu pasibaigusio protesto Šarlotsvilyje, Virdžinijos valstijoje, atsistatydino keli jų nariai.
Donaldas Trumpas su šeima lankosi Lenkijoje
Donaldas Trumpas / „Scanpix“/AP nuotr.

„Vietoj to, kad didinčiau spaudimą Gamybos tarybai ir Strategijos ir politikos forumui priklausantiems verslininkams, aš naikinu abu šiuos forumus. Visiems dėkui!“ – tviteryje pranešė prezidentas.

Bendrovių „Merck“, „Intel“ ir „Under Armour“ vadovai pasitraukė iš prezidento patarėjų komandos po jo pareiškimų apie praėjusį šeštadienį kilusį smurtą Šarlotsvilyje, kur praėjusį šeštadienį neonaciai ir baltųjų viršenybės šalininkai surengė dideles eitynes, protestuodami prieš planus pašalinti paminklą vienam JAV pilietinio karo konfederatų generolui. Per šią demonstraciją įsiplieskė susirėmimai su priešingos ideologinės stovyklos aktyvistais. Tuo metu vienas, kaip įtariama, naciams prijaučiantis 20-metis automobiliu rėžėsi į rasizmo priešininkų minią ir užmušė moterį, dar 19 žmonių buvo sužeisti.

Antradienį prezidentas D. Trumpas pareiškė, kad dėl šio kruvino smurto yra „kaltos abi pusės“.

Respublikonas prezidentas, ankstesnę dieną griežtai pasmerkęs rasizmą ir konkrečiai pareiškęs, kad Kukluksklanas (KKK) bei neonaciai yra „nusikaltėliai ir banditai“, šįkart dėl savaitgalį vykusių neramumų taip pat užsipuolė „alternatyviosios kairės“ stovyklą.

Dėl savo reakcijos į šeštadienio neramumus Virdžinijos universitetiniame mieste D.Trumpas sulaukė kritikos ir iš visų politinių stovyklų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius