2025-08-22 21:39

Donaldas Trumpas sako esąs nepatenkintas, kad Rusija smogė amerikiečių gamyklai Ukrainoje

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) penktadienį pareiškė esąs „nepatenkintas“, kad Rusija vėl surengė atakas Ukrainoje, ir vėl pagrasino Maskvai ekonominiais atsakomaisiais veiksmais.
 / AP
/ AP

„Esu tuo nepatenkintas ir esu nepatenkintas viskuo, kas susiję su tuo karu“, – sakė D. Trumpas, paklaustas apie ketvirtadienį įvykdytą ataką, per kurią buvo smogta amerikiečiams priklausančiai gamyklai Ukrainoje.

Ukrainiečių pareigūnai ketvirtadienį pranešė, kad Rusija naktį surengė retą dronų ir raketų ataką Vakarų Ukrainoje, smogusi tokiems taikiniams kaip amerikiečiams priklausanti elektronikos gamykla.

Šis oro išpuolis Ukrainos dalyje, kuri iš esmės nepatiria tokių tikslingų atakų, buvo viena didžiausių Rusijos atakų šiais metais.

Apie tai buvo pranešta intensyvėjant diplomatinėms pastangoms nutraukti karą: JAV prezidentas Aliaskoje susitiko su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu, o po to į Vašingtoną atskiroms deryboms pasikvietė Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį ir Europos lyderius.

Tačiau Maskva prieštarauja pagrindiniams pasiūlymų dėl taikos aspektams.

Rusijos gynybos ministerija nurodė, kad smūgiai buvo nukreipti į „Ukrainos karinio pramoninio komplekso objektus“, įskaitant dronų gamyklas, sandėlius, raketų paleidimo aikšteles ir Ukrainos karių susitelkimo vietas. Rusija ne kartą neigė, kad taikosi į civilines Ukrainos teritorijas.

Tuo metu Ukrainos prezidentas socialiniame tinkle „X“ parašė, kad „rusai praktiškai sudegino amerikiečių įmonę, gaminančią elektronikos prietaisus – buitinę techniką, nieko karinio“.

„Rusai tiksliai žinojo, kur paleido raketas. Manome, kad tai buvo sąmoningas išpuolis prieš amerikiečių turtą ir investicijas Ukrainoje“, – parašė V. Zelenskis ir pridūrė: „Įspūdingas išpuolis tuo metu, kai pasaulis laukia aiškaus Rusijos atsakymo dėl derybų dėl karo užbaigimo.“

Praėjusį mėnesį D. Trumpas suabejojo V. Putino įsipareigojimu užbaigti karą, sakydamas, kad Rusijos lyderis „gražiai kalba, o tada visus bombarduoja“.

Nuo pirmadienio derybų Baltuosiuose rūmuose Rusija į Ukrainą paleido beveik 1 tūkst. ilgojo nuotolio dronų ir raketų, rodo Ukrainos sukaupti duomenys.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą