Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Donecke diversantai užpuolė patriotus

Donecke diversantai užpuolė patriotus
Kadras iš filmuotos medžiagos / Donecke diversantai užpuolė patriotus
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmadienio popietę Donecke kelios dešimtys lazdomis, geležiniais strypais ir grandinėmis apsiginklavusių vyrų užpuolė už šalies vienybę pasisakančius ukrainiečius, praneša naujienų agentūra „Unian“.

Skelbiama, kad sužeista 14 žmonių. Jiems prakirstos galvos, sužalotos kojos. 

VIDEO: Donecke diversantai užpuolė patriotus

Live streaming video by Ustream

Video streaming by Ustream

Tarp sužeistųjų yra ir žurnalistas Jevhenijus Šibalovas. Jis pasakoja ėjęs taikių protestuotojų kolonos pabaigoje, kai staiga iš kiemų ir skersgatvių pasipylė žmonės su lazdomis – jie pradėjo mušti sugautus ukrainiečius, į kitus – laidyti akmenis. Žurnalistui galva prakirsta dviejose vietose. 

Dar vienas nukentėjusysis „Unian“ pasakojo, kad niekas nesitikėjo tokio smurto proveržio taikioje protesto akcijoje. Tačiau jos metu jam buvo sumušta galva ir kojos.

Užpuolikai elgėsi profesionaliai – pirmiausia taikėsi į kojas, kad bėgantys nuo jų žmonės pargriūtų, o tuomet juos gulinčius mušė.

Jo teigimu, užpuolikai elgėsi profesionaliai – pirmiausia taikėsi į kojas, kad bėgantys nuo jų žmonės pargriūtų, o tuomet juos gulinčius mušė.

Donecko centre šiuo metu dirba medikai, kurie teikia pagalbą nukentėjusiems.

Liudininkai pasakoja, kad sužeistieji guli ne tik pagrindinėje gatvėje, bet ir kiemuose, kur juos bandančius pabėgti užpuolė diversantai.

Miesto gyventojai, kurie net ir nedalyvavo taikioje akcijoje, teigė pasipiktinę milicijos veiksmais – pareigūnai nesikišo į neramumus ir nesiėmė jokių veiksmų, kad apgintų tik su vėliavomis rankose ėjusius žmones nuo ginkluotų užpuolikų.

Ten buvę dar keli Europos žurnalistai tinkle „Twitter“ pranešė, kad juos taip pat puolė prorusiškos grupės, tad teko bėgti. Pasak žurnalistų, Ukrainos riaušių policija stovėjo netoliese ir net nemėgino tramdyti smurtautojų.

Papildyta 21.49 val. Sužeistas milicininkas

Per riaušes Donecke į buvo sužeistas milicijos pareigūnas. Kaip praneša novosti.dn.ua, šalia milicininko sprogo savadarbė granata.

Pareigūnas išvežtas į ligoninę.

Papildyta 00.53 val. Keturi patriotai paimti į nelaivę

Donecke mitingo metu į nelaivę paimti keturi mitingo dalyviai. Tai naujienų agentūrai "Unian" pranešė mitingo organizatoriai. Jie prašo žiniasklaidos dėmesio ir teigė pagrobtieji yra kanikinami, jiems grasinama.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min