Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 22d. 10:06 , atnaujinta: 2015 sausio 22d. 14:13

Donecke troleibusų stotelėje nugriaudėjo sprogimas, 13 žmonių žuvo

Donecke artilerijos sviedinys pataikė į troleibusų stotelę.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Donecke artilerijos sviedinys pataikė į troleibusų stotelę.

Donecke sviedinys pataikė į viešojo transporto stotelę. Pranešama, kad 13 žmonių žuvo, dešimtys sužeistų.

Papildyta 14.13 val. Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas ketvirtadienį pareiškė, kad Rusijai tenka atsakomybė dėl tragedijos Donecko mieste.

„Ketvirtadienį teroristai subombardavo troleibusą Donecke“, – sakoma Ukrainos gynybos ministerijos pranešime.

„Teroristai pašaudė keleivinę transporto priemonę iš miesto gyvenamųjų rajonų, kontroliuojamų neteisėtų sukarintų grupuočių“, – rašoma jame.

Tuo tarpu premjeras A.Jaceniukas pareiškė, kad Rusijai tenka tokia pati kaltė, nes ji aprūpina separatistus sunkiaisiais ginklais ir siunčia jiems į pagalbą savo karius, nors Maskva tokius kaltinimus griežtai neigia.

Rusijos teroristai vėl įvykdė šiurpų veiksmą prieš žmogiškumą

„Rusijos teroristai vėl įvykdė šiurpų veiksmą prieš žmogiškumą, – sakoma premjero pareiškime, paskelbtame vyriausybės tinklalapyje. – Ir atsakomybė dėl to tenka Rusijos Federacijai.“

A.Jaceniukas pažymėjo, kad karas, kuris, pasak tarptautinių stebėtojų, nusinešė jau per 5 tūkst. žmonių gyvybių, gali būti sustabdytas tik „pašalinus Rusijos pajėgas ir Rusijos banditus iš Ukrainos teritorijos“.

Papildyta 12.59 val. Viešai mušė ukrainietį karį

Prorusiški teroristai į vietą, kurioje žuvo 15 žmonių, atvežė vieną suimtą Ukrainos karį. Čia jau laukė rusų žiniasklaidos atstovai. Šį karį pastatė prieš žurnalistus ir susirinkusiųjų minią. Suimtąjį surakintomis rankomis kaltino padarytu nusikaltimu, reikalavo sušaudyti, mušė.

Tuo metu Ukrainos vidaus reikalų ministerija dar kartą išplatino pareiškimą, kuriame kategoriškai neigia, kad jos kariai dalyvavo šiame išpuolyje prieš taikius žmones. Pareiškime teigiama, kad šis troleibusas buvo apšaudytas teritorijoje, kuri yra apie 15 kilometrų nuo tos vietos, kur yra Antiteroristinių pajėgų kariai, ir kad visa atsakomybė tenka separatistams. 

VIDEO: Mušamas karys

Šaudyta iš minosvaidžio

Incidentas įvyko apie 9 valandą ryto vietos laiku.

Sprogimas apgadino maršrutinius mikroautobusus ir stotelėje stovėjusį troleibusą.

Preliminariais duomenimis, galėjo būti šaudoma iš minosvaidžio. Apšaudymas galėjo vykti iš mikroautobuso. „Donecko liaudies respublikos“ atstovai dėl to iškart apkaltino Ukrainos karius ir paskelbė, kad sulaikyta „diversinė grupė“. 

Tuo tarpu Ukrainos teisėsauga paskelbė, kad apšaudoma buvo iš gyvenamųjų masyvų, kuriuos kontroliuoja teroristai. 

VIDEO: Po sprogimo

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min