Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Donecko separatistai po neteisėto „referendumo“ paskelbė nepriklausomybę ir prašosi pas Rusiją

Neteisėtas „referendumas“ rytų Ukrainoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Neteisėtas „referendumas“ rytų Ukrainoje
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Donecko Liaudies Respublika (DLR) pasivadinę separatistai paskelbė nepriklausomybę ir prašo Rusijos Federaciją priimti juos į šalies sudėtį. Jie remiasi sekmadienį vykusio neteisėto „referendumo“ rezultatais, kurių nepripažįsta nei Ukraina, nei kitos valstybės.

Apie skelbiamą nepriklausomybę pirmadienį pranešė vienas DLR vyriausybės pirmininkų Denisas Pušilinas, informuoja „Unian“.

Kartu jis pareiškė, kad separatistai prašo Rusijos Federacijos prisijungti Donecko Liaudies Respubliką.

„Mes, Donecko liaudies respublikos liaudis, pagal 2014 metų gegužės 11 dieną įvykusio referendumo rezultatus ir remdamiesi DLR suverenumo deklaracija, skelbiame, kad nuo šiol Donecko liaudies respublika yra suvereni valstybė“, – pareiškė per spaudos konferenciją pirmadienį D.Pušilinas.

„Prašome išnagrinėti klausimą dėl Donecko liaudies respublikos stojimo į Rusijos Federaciją“, – sakė D.Pušilinas

„Prašome išnagrinėti klausimą dėl Donecko liaudies respublikos stojimo į Rusijos Federaciją“, – sakė D.Pušilinas.

Pasak jo, DLR aukščiausiasis valstybinės valdžios organas bus Aukščiausioji taryba, kur formuos Donecko liaudies respublikos vyriausybę ir Saugumo tarybą.

Europos Sąjunga pirmadienį paskelbė, kad nepripažins referendumo rezultatų ir pavadino jį neteisėtu.

19.56 val. Luhanske paskelbtas valstybinis regiono suverenumas

Ukrainos Luhansko sritis po gegužės 11 dieną įvykusio pseudoreferendumo paskelbė esanti suvereni valstybė. „Luhansko krašto liaudis skelbia suverenios valstybės, Luhansko liaudies respublikos, sukūrimą“, – sakoma deklaracijoje, kuri buvo perskaityta pirmadienį per mitingą Luhansko centre.

Mitinge taip pat pranešta, kad referendume esą dalyvavo 75 proc. rinkėjų ir kad už nepriklausomą srities statusą balsavo 96,2 proc. „referendume“ dalyvavusių rinkėjų. Tokių skaičių nepripažįsta nė viena valstybė.

Doneckas ir Luhanskas jungs jėgas

DLR vadovybė pareiškė esanti pasiruošusi deryboms dėl susijungimo su kolegomis iš Luhansko srities.

„Ketiname egzistuoti kartu. Su Luhansko liaudies respublikos liaudies tarybos atstovais mes jau preliminariai tai aptarėme, o dabar reikia nuspręsti, kaip tai bus įgyvendinta techniškai“, – sakė jis. „Eisime koja kojon ir kažkokiu lygmeniu jungsimės“, – sakė DLR vadovybės atstovas.

D.Pušilinas taip pat perspėjo, kad DLR vadovybė dar nėra pasiruošusi pradėti dialogą su Kijevo valdžia. D.Pušilinas taip pat pažymėjo, kad DLR ruošiamasi suformuoti vietos kariuomenę.

„Dabar paspartintai bus formuojama kariuomenė, kuriai vadovaus Igoris Strelkovas, gana sėkmingai sukūręs karinės gynybos sistemą Slovjanske. Kariuomenė bus formuojama okupantams iš šios teritorijos išvyti“, – pareiškė jis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min