Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Drąsuolis: vokiečių turistas Marcelis Greffe valtele nuo šaudančio teroristo išgelbėjo 20 norvegų

Vokietis Marcelis Greffe gelbėjo norvegus Utojos saloje
Youtube.com iliustr. / Utojos saloje (Norvegija) dirba policija ir narai
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasaulį apskriejo dar viena žinia iš Norvegijos. Paaiškėjo, kad 32 metų Vokietijos turistas Marcelis Greffe savo valtele išgelbėjo 20 Norvegijos jaunuolių, pasmerktų skerdiko egzekucijai Utojos saloje. Žurnalas „Spiegel“ rašo, kad vokietis gelbėjo į vandenį sušokusius paauglius, kuriuos vijosi Andersas Behringas Breivikas.

Greffe su tėvais ilsėjosi kempinge, netoli miestelio Utvika. Iš pradžių, išgirdę šūvius, turistai pagalvojo, kad jaunuoliai stovykloje pramogauja šaudydami fejerverkus.

Vokietis su tėvais patraukė prie molo, esančio už 200 metrų nuo kempingo. Molą nuo Utojos salos skiria 600 metrų. Nuo molo vokiečių turistai saloje pamatė vyrą, kuris iš vandens tempia merginą. Kiek tolėliau tolyn nuo kranto plaukė dar viena mergina. Ji šaukėsi pagalbos. Vandenyje vokiečiai pastebėjo ir dar kelių paauglių galvas – visi bandė pabėgti tolyn nuo salos.

Greffe šoko į išnuomotą valtį ir nuskubėjo gelbėti besikapanojančių paauglių. Vieniems jis numetė gelbėjimosi liemenes, o kitiems, labiausiai nuvargusiems, ištiesė ranką ir ištraukė iš vandens į valtį.

Žiūrėdamas pro žiūronus M.Greffe pamatė, kad nuo kranto saloje į vandenį šokinėja žmonės. Taip pat pastebėjo žudiką su šautuvu, sėdintį ant vienos iš uolų. Vėliau, jau išsigelbėję paaugliai, pasakojo, kad Breivikas taip šaudė plaukiančius.

Gelbėdamas bėgančius nuo žudiko plaukikus M.Greffe į salą sugrįžo kelis kartus. Jam pavyko ištraukti iš vandens į valtį apie 20 žmonių. Dar tiek pat žmonių jis suteikė kitokią pagalbą, padėdamas išsilaikyti ant vandens ir pasiekti krantą. Iš viso Utviko poilsiautojai išgelbėjo apie 150 bėgusių nuo Utojos žudiko. Iš viso Utviko poilsiautojai išgelbėjo apie 150 bėgusių nuo Utojos žudiko.

Iš viso dvigubo teroristinio akto metu Norvegijoje žuvo 93 žmonės, beveik 100 sužeistų.

Prieš pat Norvegijos tragediją, kurią pats suorganizavo, Breivikas internete išplatino filmuotą medžiagą, kurioje išdėstė savo ultradešiniąją ideologiją. Jis kvietė įvairių šalių gyventojus tapti „kryžiuočiais“ ir kovoti su Europos islamizacija bei marksizmu.

Visos naujienos apie Norvegijos tragediją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min