Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 16, 10:19

Du COVID-19 atvejai sukėlė sumaištį Šanchajuje

Vos du įtariami užsikrėtimo COVID-19 atvejai sukėlė chaosą Šanchajuje, kur minios žmonių bėgo iš vieno pastato ir parduotuvės „Ikea“, siekdami išvengti izoliacijos pagal griežtus Kinijos kovos su koronavirusu reikalavimus.
Kinijos karantino viešbučiai
Kinijos karantino viešbučiai / „Scanpix“/AP nuotr.

Kinija laikosi nulinės COVID-19 tolerancijos strategijos ir taiko vienus griežčiausių pasaulyje apribojimų – vos dėl kelių nustatytų atvejų uždaro ištisus rajonus ir skelbia karantiną, kai kuriuose miestuose tuo sukeldama visuomenės nepasitenkinimą.

Naujienų agentūros AFP patikrintuose vaizdo įrašuose, kuriais plačiai dalijamasi socialiniuose tinkluose, matyti, kaip nedidelė grupė darbuotojų, dėvinčių apsaugos priemonės, penktadienį bando laikyti uždarytas vieno Šanchajaus pastato pagrindines duris, paaiškėjus, kad vienas įmonės darbuotojas turėjo artimą kontaktą su COVID-19 sergančiu asmeniu.

Vėliau matyti, kaip didžiulė minia žmonių prasiveržia pro duris saugančius darbuotojus ir bėga iš pastato, o žiūrovai filmuoja šią sceną mobiliaisiais telefonais.

Kai kurie žmonės keletą metrų tempė kažką panašaus į metalinę užtvarą.

Pagal Kinijos sveikatos apsaugos taisykles artimą kontaktą su sergančiuoju turėjusiems žmonėms gali tekti kelias dienas laikytis karantino ir būti stebimiems.

Panašių vaizdų šeštadienį galima buvo išvysti vienoje Šanchajaus parduotuvių „Ikea“, kai pareigūnai pabandė uždaryti joje buvusius pirkėjus dėl vieno „nenormalaus“ testo rezultato.

Internetu išplatintuose vaizdo įrašuose matyti, kaip didelė grupė žmonių bando ištrūkti iš parduotuvės.

Vienoje vietoje girdimi šauksmai, prasiveržę darbuotojams bandant uždaryti parduotuvės duris. Galiausiai minia prasiveržia pro duris ir matoma, kaip žmonės bėga norėdami ištrūkti.

Didžiausio Kinijos miesto Šanchajaus 25 mln. gyventojų yra priversti laikytis griežtų reikalavimų dėl COVID-19 nuo tada, kai anksčiau šiais metais miestas buvo du mėnesius uždarytas, siekiant užgesinti vieną ligos židinių.

Dėl pandemijos metu taikomų apribojimų nukentėjo verslas. Kai kurie gyventojai skundėsi, kad jiems sunku gauti maisto produktų ir medicininių paslaugų, serganti kitomis ligomis.

Šie griežti suvaržymai sukėlė nepatenkintų gyventojų protestus prieš valdžią.

Nepasitenkinimo banga kilo ir pietinėje Hainano saloje, kur kurortiniame Sanjos mieste dėl epidemiologinių apribojimų įstrigo daugiau 80 000 turistų. Miestą valdžia paskelbė COVID-19 „karštuoju tašku“ ir įvedė karantiną, todėl Kinijos piliečiai ir užsieniečiai buvo uždaryti viešbučiuose, nors tikėjosi galėsiantys ten pabėgti nuo didžiojoje Kinijos dalyje galiojančių griežtų apribojimų.

Poilsiautojai ėmė protestuoti. Praėjusį savaitgalį socialiniuose tinkluose pasirodžiusiuose vaizdo įrašuose matyti, kaip minios žmonių gatvėje reikalauja, kad vietos valdžios pareigūnai su jais susitiktų.

Kinija yra vienintelė iš didžiųjų ekonomikų, kuri vis dar laikosi „nulinės“ tolerancijos COVID-19 strategijos, o tai stabdo vietos turizmą per patį turistinių kelionių sezono įkarštį.

Nuo 2020 metų pradžios šalies sienos iš esmės uždarytos, todėl turistų iš užsienio beveik nėra.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min